Co by mělo ve voze být a často se to postrádá

Co by mělo ve voze být a často se to postrádá

Vlastníků automobilů je celá hromada. V současné době lze říct, že svůj vlastní automobil má každý druhý Čech. Zejména ti, kteří cestují do práce poměrně daleko, mají vůz a bez něj si neumí představit svůj život. Jenže málokdo ví, co všechno se nesmí v automobilu postrádat a co by v něm nemělo chybět. Někteří řidiči bohužel drtivou většinu věcí postrádají, to se jim však v mnoha případech nemusí vyplatit. Například při nehodě budou rádi, když takovou náhradní pneumatiku budou ve svém voze mít.  

Právě náhradní pneumatika je to, co se v mnoha vozidlech postrádá. V automobilech pravidelně postrádáme náhradní kolo, které bychom vyměnili za prasknuté, když by k tomu došlo. Ženy si to omlouvají tak, že stejně neumí kolo vyměnit, a tak by stejně museli volat své drahé polovičky nebo odtahovou službu, jenže jak se vymlouvají pánové?  

Samozřejmě náhradní pneumatika není to jediné, co se vozech chybí. Ve vozech chybí také drtivá většina dalších věcí, a to například níže zmíněno věci.  

Výstražný trojúhelník 

Nedílná součást základní výbavy automobilu – výstražný trojúhelník. To je přesně to, co bohužel v automobilech chybí. V případě, že by vám automobil vypověděl službu nebo jste nemohli nastartovat těsně před přechodem, nemáte čím upozornit řidiče, který stojí za vámi, že vás musí předjet.  

Někteří lidé si nyní mohou pomyslet, že asi patří k těmto nezodpovědným řidičům. Možná však jen neví, v jaké části vozidla se výstražný trojúhelník nachází. Většinou bývá schovaný v kufru v přihrádce.  

Autolékárnička 

Někdy chybí opravdu i autolékárnička, pokud nechybí, tak je v drtivé většina případů prošlá. Expirační doba autolékárničky jsou čtyři roky, informujte se tedy o tom, jestli je lékárnička v pořádku či nikoli. Samozřejmě to, že je autolékárnička použitá, neznamená, že expirační doba už skončila.