Bentley

Bentley opět zaválelo!

Pakliže by chtěla žena udělat muži radost, vezme ho do nějakého obchodu s automobily. Už jen ta podívaná je pro muže opravdový zážitek. Ženy se nemůžou divit tomu, proč jsou muži tak „ujetí“ ze svých auto-mazlíčků, vždyť ony mají své nákupní horečky. Jediný rozdíl je v tom, že ženy o své kousky oblečení nepečují natolik jako muži o svá auta. Vždyť už neustálým leštěním, voskováním nebo vysáváním dbají o auto více než o svou partnerku. Jestliže se někde koná nějaká výstava novinek ve světě auto-moto, každý muž tam musí bezpodmínečně být. Není přeci nic lepšího, než když si může sednout do auta, které si v tom okamžiku zrovna nemůže finančně dovolit. Ovšem stačilo by půjčení například auta značky Bentley na pouhý jeden víkend a jednalo by se o zážitek na celý život.

Když už jsme právě u této automobilky, proč u ní zrovna chvilku nezůstat. Nový model je totiž na scéně! Jedná se o Bentley Continental Supersports a je to král všech čtyřmístných kupé. Svůj královský post získal převážně tím, že se stal nejrychlejším čtyřmístným vozem na světě a také je to historicky nejrychlejší Bentley. Pod kapotou totiž skrývá sedm set deset koní. To ovšem není jediný číselný údaj, ve kterém vede. Je nejlehčí verzí modelu Continental. Váží sotva dva tisíce dvě stě osmdesát kilogramů. Pokud si ho srovnáme například s kabrioletem – tak kabriolet je těžší o sto padesát kilo. Proč ale dosáhlo takového odlehčení? Převážně kvůli karbo-keramickým brzdám a kovaným kolům. To jsou hlavní důvody této velmi malé hmotnosti.

Pakliže by vás zajímal třeba zavazadlový prostor, tak ten pojme tři sta osmapadesát litrů zavazadel. Jestliže opravdu toužíte po koupi zrovna tohoto vozu, sjednejte s partnerkou, aby vám přidala alespoň část na tuto koupi. Přijďte třeba s tím, že se do kufru vleze více nových kousků do jejího šatníku. V Británii byste toto fáro získali zhruba za sedm milionů korun, kabrio je o půl milionu dražší. České ceny bohužel ještě nejsou tak úplně k dispozici.