Automobilka Škoda svolává auta do servisu. Jaké modely mají problém?

Automobilka Škoda svolává auta do servisu. Jaké modely mají problém?

Nestává se tak často, aby automobilka svolávala svá vozidla zpátky do servisu. Většinou se tak děje jen z důvodu objeveného problému, který by mohl být i život ohrožující. Nedávno svolala automobilka Škoda ne jeden model do servisu, ale rovnou šest automobilů do servisu. Co je důvodem tohoto velkého kroku? 

Na vině jsou airbagy u řidiče 

Z dostupných informací vyplývá, že na vině mohou být airbagy u řidičů. Ty mohou být podle informací vadné. V případě nehody by se nemusely nafouknout dostatečně rychle, aby zachránily samotného řidiče. Podle všeho se tento problém týká šesti modelů vozidel automobilky Škoda, konkrétně se problém má týkat více jak tří tisíc automobilů.  

Jaké vozy mají nejspíše problém? 

Do servisu se svolalo hned šest modelů automobilů, konkrétně vozy Fabia, Kodiaq, Karoq, Octavia, Rapid a také Škoda Superb, které byly vyrobené mezi lednem a srpnem loňského roku. Právě těmto vozidlům se mohlo stát, že jim byly namontovány vadné airbagy do volantu.  

I když možná ve voze není zabudovaný špatný airbag, stejně dojde k jejich výměně. Automobilka Škoda nechce ohrožovat řidiče, právě řidiči musí být při jízdě maximálně chráněni. Kdyby došlo k nehodě, vadné airbagy by mohly způsobit i smrt řidiče.  

Kolik výměna airbagů stojí? 

Automobilka Škoda však upozorňuje řidiče, že toto vyměnění airbagů je zcela bezplatné, je to přece jen vina automobilky a nikoli řidičů samotných. Výměna airbagů nezabere mnoho času, jedná se o půlhodinovou záležitost.  

Majitelé vozů byli informováni 

Aby došlo k výměně opravdu všech airbagů, dealeři poslali svým klientům a majitelům výše uvedených automobilů písemnou výzvu, aby se dostavili do servisu. Případně si mohou lidé na internetu ověřit, jestli se problém netýká i nich. Zjistit to lze na stránkách Škody.  

Je možné dále autem jezdit? 

Ano, ale je opravdu nutné co nejdříve navštívit servis, než dojde k nehodě.