Aplikace

Znáte aplikaci Bez Andreje? Aplikace sklízí jeden obdiv za druhým

Dnes je možné založit aplikaci během jednoho dne. Pokud máte skvělý nápad, aplikace se ujme a bude hojně využívaná. Jelikož jsou lidé vynalézaví, takových chytrých aplikací máme na světě hromadu. Řadí se mezi ně například ta, která prozradí, jaký zub bude nemocný a s jakým je třeba zamířit k zubaři. V Česku je však daleko používanější aplikace nazvaná “Bez Andreje”, která sklízí jeden obdiv za druhým. V čem spočívá a kdo za ní stojí?

Česká republika je nyní rozdělena na dvě skupiny, a sice na Babišovy odpůrce a také na jeho stoupence. Pokud se řadíte mezi odpůrce, aplikaci rozhodně máte staženou ve svém mobilním zařízení. Jedná se o aplikaci, která vám na základě čárového kódu z potraviny prozradí, jestli se jedná o výrobek z firem Babiše či nikoli.

Aplikace, i když se to na první pohled může zdát, nebyla zařízena proto, aby lidé přestali nakupovat Babišovo zboží a snažili se ho tímto způsobem dostat na mizinu. Aplikace byla založena proto, aby lidé získali pojem o tom, v čem všem má český premiér prsty a do jakého obrovského odvětví zasahuje. Přesně tak to také vysvětlil vývojář aplikace Martin Vytrhlík, který přiznává, že s takovým ohlasem rozhodně nepočítal.

Aplikace je nejstahovanější bezplatnou aplikací v Česku

Češi evidentně chtějí vyzkoušet, v čem všem má premiér prsty a kam až všechno dohlédne. Dokazuje to fakt, že se aplikace Bez Andreje stala nejstahovanější bezplatnou aplikací v České republice. Eviduje zhruba 160 tisíc stažení, a to jenom z AppStore a Google Play. Ovšem díky boomu, který vyvolala, je pravděpodobné, že počet stažení dosáhne na dvě stovky.

Nemusíte být připojeni k internetu

Verze pro iOS jsou o to propracovanější, že není potřeba mít připojení k internetu. Zkrátka stačí, abyste naskenovali čárový kód a hned vám aplikace prozradí, jestli se jedná o Babišovo zboží či nikoli. Bohužel pro zařízení s operačním systém Android to zatím takto nefunguje, ale jistě se to brzy změní.