Zimní aktivity

Zimní aktivity pro spálení kalorií

Přes zimu spousta z nás odchází odevzdat svůj energetický výdej do fitka. Ani v tomto období však nemusíme všechen čas trávit jen uvnitř. Existují venkovní aktivity, které můžete velmi dobře provádět i v zimě. Pak můžete i bez výčitek sníst nějakou tu sladkost, když aktivity zařadíte do svého programu.

Běžte bruslit

Bruslit můžete na spoustě veřejných kluzišť i na rybníku. Tento sport vás pobaví a také vás udrží ve formě. Díky bruslení budujete stabilitu, svalstvo nohou, vytrvalost a kardio v dobré formě. Vypnete hlavu a zapomenete na stres. Všechna veřejná kluziště vesměs nabízí možnost zapůjčení bruslí. Na bruslích spálíte podobné množství energie, jako při hraní tenisu.

Vyrazte na běžky

Díky běžkám získáte podobná pozitiva jako z běhu. Vyrazte na běžeckou trasu nebo na výlet do hor. Velkou výhodou běžek je jejich nižší finanční náročnost zejména oproti lyžování a snowboardingu. Odpadají poplatky za vstup na sjezdovku. Jízda na běžkách krásnou krajinou přinese vašemu tělesnému i duševnímu zdraví pozitivní změny. Při této aktivitě je zapojeno celé tělo. Zlepšujete svou fyzickou kondici, budujete vytrvalost i svalovou hmotu. Výhodou běžek je i fakt, že na ně lze vyrazit s rodinou i kamarády. Na běžkách spálíte podobné množství kalorií, jako při plážovém volejbalu.

Lyžujte

Lyžování má velkou výhodu v tom, že se díky němu dostaneme na čerstvý vzduch a do nádherné krásy horské krajiny. Už jízda na vleku poskytuje krásné scenérie, pokud zrovna není mlha. Při lyžování zlepšujete svou stabilitu, koordinaci pohybů, posilujete kolenní klouby, zlepšujete vytrvalost, budujete svalstvo nohou i hýždí a pracujete na posilování středu těla. Při slunném počasí využijte lehátka u svahu, sluneční paprsky vám dodají velmi důležitý vitamin D. Lyžováním spálíte podobné množství kalorií, jako při chůzi do kopce.

Zkuste snowboarding

Snowboardig přináší několik benefitů pro vaše tělo. Oproti lyžování zapojíte svaly na víc. Pracujete na své stabilitě, zvyšujete svou vytrvalostní kapacitu, procvičujete nejen svaly zadku a nohou, ale při zvedání posilujete svalstvo rukou a břišní svaly. Snowboardingem spálíte podobné množství kalorií, jako při jízdě na kole.

Sáňkujte a koulujte se

Sáňkování a koulování s kamarády a rodinou má velké kouzlo. Vyběhnete so kopce a následně sjedete dolů na sáňkách z kopce dolů a pořád dokola. Spálíte víc kalorií, než si budete schopni představit. Sáňkováním spálíte dokonce mnohem více kalorií než třeba lyžováním. Posílíte svalstvo nohou a zadku, zapojíte kardio cvičení. Pokud budete na saních tahat dítě, dojde na posilování celého těla. Při sáňkování a koulování spálíte podobné množství kalorií, jako při hraní fotbalu.