Únikové hry Ostrava

Zamiřte do Ostravy za zábavou!

Pokud máte chvilku volno, rozhodně se vydejte někam za zábavou. Dnešní svět nám nabízí mnoho možností a počasí nás rozhodně nezastaví. Pokud se vám nechce cestovat do zahraničí, měli byste se vydat do nějakého krásného města České republiky – co třeba zamířit do Ostravy? Přece jenom Ostrava je skutečně krásné město, které má co nabídnout, ať už prší, sněží nebo svítí sluníčko. Když vám počasí přeje, zamiřte s rodinou do zdejší zoologické zahrady, jestliže vám počasí nepřeje, zkuste únikovou hru.

O únikových hrách jste určitě slyšeli. Je to dneska velice oblíbená zábava, která je určena pro rodiny nebo pro partu přátel. Je určena pro dva až šest či osm hráčů (vždy záleží na konkrétní únikové hře a její úrovni).

V čem únikové hry spočívají?

Jestliže jste o této formě zábavy doposud neslyšeli, ihned vám ji představíme. Jedná se o zábavu, při níž vás zavřou do místnosti, z níž se během časového limitu musíte dostat ven. Obvykle bývá časový limit jedna hodina, tedy šedesát minut.

Samozřejmě to nefunguje tak, že byste rozkopli vchodové dveře nebo utekli oknem – musíte zapojit své logické myšlení, musíte pomocí něj rozluštit rébusy a hlavolamy, které v místnosti najdete. Jenom ty vás dostanou ven.

Jaké únikové hry najdeme v Ostravě?

O únikové hry v Ostravě se stará The Chamber. Tento provozovatel únikových her vám v Ostravě nabízí tři různé únikové hry. Jednou z nich je Tajemná pracovna, která je nejjednodušší a která je určena hlavně pro milovníky detektivních příběhů. Druhou hrou je Hackerovo doupě, které už je mnohem složitější a je hlavně pro milovníky sci-fi či podobných žánrů. Třetí hrou je velice originální Útěk ze středověkého žaláře, který vás zavede do středověkého vězení, z něhož rozhodně není lehké uniknout.