Zajímavosti o světovém fotbalu

Zajímavosti o světovém fotbalu

Poohlížíte se po nějakém koníčku, který by byl vhodný pro vás a vaše nejlepší přátele? Ideální je fotbal, ale s tím muži začínají už v útlém věku. Fotbal je dnes jeden z nejpopulárnějších sportů, pokud v něm však chcete být úspěšní, je třeba trénovat od útlého dětství. Jelikož je dnes fotbal i o penězích, v případě malého talentu musí pomoct rodiče finančně. Ale samozřejmě stejně jako všechno v životě, i fotbal je jenom o štěstí. Buď zaujmete lovce talentů či nikoliv. Ovšem pokud ano, stávají se skutečně fantastické věci, které se zapíšou mezi hlavní zajímavosti o tomto sportu.

Fotbal, stejně jako mnohé další sporty, je plný zajímavostí, kterým i sebevětší fanoušek nemůže uvěřit. Pojďme se podívat na ty nejpřekvapivější zajímavosti, které se fotbalu týkají. Nad některými se skutečně až tají dech

Nejmladší profesionální fotbalista

Člověk by řekl, že útlý věk je třeba pět let. Jenže útlý věk je v historii fotbalu zapsán pod krapet jiným číslem. Tím nejmladším profesionálním fotbalistou se stalo dítě staré dvacet měsíců, a to v době, kdy se stalo součástí belgického klubu.

Hostitelská města mistrovství světa ve fotbale 2014

Zajímavá jsou i hostitelská města mistrovství světa ve fotbale 2014 v Brazílii. Celkově bylo hostitelských měst čtrnáct, z nichž osm měst patřilo mezi padesát nejnásilnějších měst na světě. Kde fotbal na taková města chodí?

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo se dnes řadí k těm nejlepším a nejlépe placeným fotbalistům na světě. Jeho úspěchy neznají mezí, jejich fanoušci všechny jeho úspěchy znají. Mezi jeho největší úspěch patří otevření muzea, které je však paradoxně otevřené na počest jeho samotného. Jen málokterý fotbalista se může chlubit tím, že otevřel muzeum věnované sobě samému. Tímto se může Ronaldo pyšnit už od roku 2013.

Zranění na hřišti

Fotbalistům se velice často říká simulanti, a to proto, že se během hry velice často válí na trávníku z důvodu zranění. Někdy je zranění vážně kritické a vážné, jindy je to však skutečná simulace, aby se vybojoval míč pro tým. Zranění, která se na hřišti stanou, je neskutečně mnoho. Velká část z nich se však stane při oslavě gólu, a to se pak nemůže svést na tým soupeře.