Zajímavosti o legendární Škodovce, pýše naší země

Zajímavosti o legendární Škodovce, pýše naší země

Česká republika se může chlubit různými vynálezy. Může se chlubit například rafinovaným cukrem, i když právě rafinovaný cukr je v současné době hojně nahrazován zdravějšími alternativami. Chlubit se však můžeme i kvalitními automobily, konkrétně automobily značky Škoda Auto. I když nyní už je Škodovka součástí jednoho světového automobilového koncernu, stejně se tato automobilka označuje za pýchu naší země. Nejedná se tedy už o ryze českou značku, přesto kořeny má u nás, proto si o této legendě mezi automobilkami pojďme něco zajímavého říct.  

I když možná patříte k největším fanouškům této automobilové značky, stejně vás lecco může překvapit. Třeba zrovna některá ze zajímavostí vás překvapí natolik, že ji ihned budete chtít říct někomu dalšímu.  

Zajímavosti o automobilce Škoda Auto 

  • Původně se mladoboleslavská automobilka nezaměřovala jenom na automobily. Začínalo se opravou jízdních kol, později se přešlo k motocyklům a teprve až roku 1905 se vyrobil jeden z prvních automobilů. A od toho roku se u automobilů zůstalo a vyrábí se dodnes.  
  • Věděli jste, že z výrobních linek této automobilky jednu chvilku sjížděly i Tatry? Tatry se ve Škodovce vyráběly konkrétně čtyři roky, a to od roku 1951 do roku 1955.  
  • Mnohé automobily z dílny Škodovky se dnes označují za historické veterány (když jsou vozidla starší třiceti let, automaticky do veteránů spadají). Právě taková vozidla jsou však velice oblíbená. Nejvíce se kupují Škody Octavie a také Felicie.  
  • Věděli jste, že model 1203, který byl uveden na trh roku 1968, byl prvním českým užitkovým vozidlem, respektive československým vozem? Využíval se třeba jako pohřební vůz nebo jak naopak jako záchranný vůz.  
  • I když můžete být velkým fanouškem automobilky Škoda Auto, možná nevíte, že tato automobilka svá vozidla posílá i do závodů rallye, kde jednotlivé vozy mají opravdu úspěch.