pivo v Beskydech

Za pivem do Beskyd

Každý člověk si svou dovolenou volí jinak. Někteří se orientují podle finanční situace. I když se hodně šetřilo už od vánočních svátků, mnohdy to stačí pouze na klasickou českou dovolenou nebo možná na drobný víkendový pobyt u bratrů Slováků. Jenže někdy toužíme opravdu po exotické dovolené, která v sobě nese především válení se na pláži. Na takové dovolené nás zajímá jen moře a překrásné palmy, které se vždy lemují nad našimi hlavami. Zkoušíme si surfovat a pijeme ty nejlepší koktejly, díky kterým se cítíme opravdu jako hotoví králové na zemi.

Pro některé je však tato dovolená naprosto nežádoucí, a to z toho důvodu, že netouží na své dovolené jen tak ležet a čtrnáct dní v kuse odpočívat. Chtějí poznávat jiné než své okolí, a tak se vydávají do různých přírodních oblastí, kde jim bude dobře. Hledají především přírodu, do níž si budou moci zajít během dne. Jenže daná oblast musí mít i svou krásnou hospůdku, protože každý večer se potřebuje člověk odměnit, a to třeba dobrým pivem. Možná právě z toho důvodu jsou Beskydy to pravé pro takové typy lidí. Je tam totiž ten nejhezčí pivovárek, nikoliv hospoda!

Pánové si tedy mohou den co den zajít „na jedno“

Mezi typické pánské lži patří „jdu na jedno“. Jenže na takové dovolené se taková neúplná pravda bude jistě tolerovat, a to už z toho důvodu, že každý večer bude i jeho žena chodit s ním na jedno pivko, které se protáhne do pěti následujících. V Beskydech je totiž velmi útulný malý beskydský pivovárek a každý muž do něj jednoznačně musí vstoupit. Pokud tam jednou vstoupí, už se nenavrátí. Bude tam muset chodit den co den, protože ta unikátnost, krása a chuť piva je naprosto nezaměnitelná. Pánové si tedy konečně užijí tu pravou dovolenou podle jejich gusta, a to k tomu nemusí mít ani černošky, jež by mu na pláži nabízeli různé produkty či služby.