Kdy vyměnit koberce v autě

Kdy vyměnit koberce v autě?

Každé auto by mělo být vybaveno hned několika autodoplňky. Mnozí majitelé vozů si myslí, že autodoplňky jsou jen na okrasu, jenže ony ve skutečnosti chrání vůz před poškozením, čímž se myslí například odření laku, odření při výstupu nebo nástupu do auta nebo poškození od převážejícího nákladu. Mezi praktické a nezbytné autodoplňky patří například vany do kufru, které právě chrání zavazadlový prostor před poškozením od převážejícího ostrého nákladu, dále nesmíme opomenout lišty u dveří, kteří chrání automobil před odřením laku či před jiným poškozením, jež způsobujeme při nástupu nebo výstupu z vozu. A taky nesmíme opomenout na koberce, které nám pomůžou ochránit podlahu vozu.

V autech se většinou i jí a pije, což samozřejmě špiní podlahu. Proto je dobré mít autokoberec v autě, koberce se vždy jen snadno očistí či případně jen vyklepou. Dnes se prodávají autokoberce v textilní a v gumové podobě, otázkou však je, jaké koberce jsou vhodnější a praktičtější.

Mění se během ročních období

Ideální je, když si koupíte gumové autokoberce, které nemusíte během ročního období měnit. Bohužel nejsou zrovna nejhezčí na pohled, nijak nezkrášlují interiér auta jako právě textilní autokoberce. Pokud sáhnete po gumových kobercích do auta, překvapí vás zejména snadná a rychlá údržba. Gumové koberce stačí jenom vyklepat nebo případně otřít mokrou utěrkou, která odstraní veškeré nečistoty.

Gumové koberce jsou ideální zejména na zimu, protože do textilních koberců se vsakuje voda, následně koberce plesniví a zapáchají. Díky gumovým kobercům se této situaci vyhnete. Textilní jsou však skutečně vkusnější a navíc se z nich špína snadno vysaje či odstraní.

Měňte koberce v době, kdy měníte pneumatiky

Pokud chcete mít ve svém voze koberce oba, je důležité je měnit. Textilní koberce jsou ideální volbou na jaro a léto, kdy venku prší minimálně, tudíž kdy do auta mokro zanesete v minimálním množství. Gumové koberce do vozů položte na podzim a zimu, kdy se voda do auta dostává ve větším množství. Platí tedy, že koberce vyměňujte v době, kdy měníte pneumatiky.