Vybrali jsme nejkrásnější vozy historie. Jaké to jsou?

Vybrali jsme nejkrásnější vozy historie. Jaké to jsou?

Uvažujete nad tím, že si koupíte automobil? A co třeba si koupit ten nejkrásnější automobil historie? V automobilovém světě neustále vznikají různé zajímavé žebříčky, které pojednávají o tom, jaké vozy jsou nejdražší, jaké naopak nejlevnější, jaké jsou nejošklivější a jaké naopak nejkrásnější. A my se nyní na ty nejkrásnější vozy podíváme. Při každém jednom vozidle v našem seznamu si opravdu uvědomíte, že i automobily mohou být jedním velkým uměleckým dílem.  

Žebříček nejkrásnějších vozidel pravidelně každým rokem sestavuje nejeden motoristický časopis nebo umělecká muzea a aukční síně. Vybrali jsme nejkrásnější vozidla, která bezesporu jsou jedním velkým uměleckým dílem.  

Ford Mustang Shelby GT 500 

Ford Mustang Shelby GT 500 jednoznačně k nejkrásnějším vozidlům světa patří. Má podlouhlá zadní světla, pod kapotou se mu skrývá výkon o 360 koních. Jedná se o velice elegantní model, který má lehce působící tvary. Tento model pochází až z roku 1968.  

Bugatti 57 SC Atlantic 

Nyní z trochu jiného šálku kávy. Model Bugatti 57 SC Atlantic svým vzhledem připomíná elegantní vůz, kterým jezdí jen ti nejvýznamnější představitelé světa. Jedná se o vůz, kterého se vyrobily jenom čtyři jediné kusy, z nichž zůstaly bohužel jenom dva. Jedná se o dvoumístné kupé, které pochází z roku 1935.  

Ferrari 250 GTO 

Tento model Ferrari byl v nedávné době prodán za neuvěřitelnou částku v aukci, čímž se stal tím nejdražším automobilem světa, který byl prodán prostřednictvím aukce. Zároveň musíme Ferrari 250 GTO zařadit také k nejkrásnějším vozidlům celé automobilové historie, jelikož si toto označení skutečně právem zaslouží. Zajímavé je, že i když vůz vypadá tak skvěle, jak vypadá, při jeho výrobě se na něm nepodílela žádná tehdy proslulá designová kancelář. Tohoto kusu vzniklo jenom kolem čtyřiceti kusů.