vstávejte a vydělávejte více

Vstávejte a vydělávejte více

Mít efektivní a prosperující podnikání se nevyvine za noc. Za úspěšným podnikem stojí hromada práce, kterou vydrží dělat jen ti nejodvážnější a nejvytrvalejší jedinci. Musíte myslet na to, že jste pouze vy a váš podnik, který je s vašimi zaměstnanci zároveň i vaší rodinou. Zkuste růst samostatně, protože pouze s vaším růstem může růst i podnik sám. Samozřejmě, pokud vlastníte nějaký podnik, musíte si osvojit několik rutin. Není možné, abyste si vstávali na oběd, do práce přišli na dvě hodiny a zase odešli flámovat až do rána. Jste lídr celé společnost a na svých bedrech nesete nejen to, jestli bude vaše společnost růst a jestli dosáhne svého vrcholu, po němž touží, ale také jestli budou vaši zaměstnanci mít práci. Jste za ně jakýmsi způsobem také odpovědní, protože právě vy jste je vzali pod svá křídla. Myslete tedy nejen na své dobro, ale také především na dobro své firmy.

Nejdůležitější je naučit se vstávat

Mnoho podnikatelů má právě problém s ranním rituálem. Často přijde do práce až odpoledne a dělá dlouho do noci. Ovšem odpoledne už nezastihne na telefonu ani na emailech většinu svých obchodních partnerů, ani zákazníků, ani konkurenci. Musí se tedy vše odkládat na další dny, a to je nekonečně dlouhá trať, která nikam nevede. Pokud se nenaučíte vstávat jako ranní ptáče, nenaučíte se ani dobře řídit váš podnik. Bohužel se to nenaučí velká spousta z podnikatelských subjektů, a tak se není čemu divit, když tedy následně krachnou společně s jejich společností.

Vstávání je základem úspěchu. Díky rannímu budíčku jsme trochu živější. Během dopoledne nám mozek pracuje mnohem více než odpoledne, kdy je unavený po obědě a tato únava se táhne během celého dne. Jestliže se naučíte pracovat dopoledne, budete efektivnější. Pokud si navíc začnete klást důraz na to, že ráno začnete den těžšími úkoly a ne těmi snadnými, budete méně ve stresu. Těžké úkoly, které se řeší těšně před koncem šichty, působí totiž negativně na celý náš organismus. Pakliže těžký úkol vyřešíme už z rána, celý den se s ním nebudete muset zabývat, a tak se tedy brzy dočkáme lehčí a lehčí práce, po níž půjdete hned domů.