Madagaskar

Vše, co ocení vědět lidé, kteří odjíždí na Madagaskar

Mad a kdože? Madaskar! Takto to známé ze známého amerického animovaného snímku Madagaskar, který rozhodně není jenom pro děti. Díky vtipu a propracovanosti se na tuto animovanou pohádku dívají i dospělí, a to s velkou oblibou. Zatímco děti milují to, jak barevná pohádka je, dospělí se zamilovávají do tamější přírody a chtějí ji mnohdy prozkoumat na vlastní pěst. Proto se rozhodnou, že odjedou na Madagaskar, aby zjistili, jestli se tvůrci oblíbeného animovaného snímku nespletli a krásnou džungli si nepřikrášlili.

Díky mnohým spojům a letovým linkám se na Madagaskar dostaneme snadno. Jestliže sem míříte, přinášíme vám ve zkratce pár informací o tom, co se vyplatí o této destinaci vědět.

Základní informace o Madagaskaru

Madagaskar je ostrov nacházející se v Indickém oceánu, jehož hlavním městem je město Antananarivo. Platí se zde malgašskýmiariary, zásadně se zde nepospíchá a obecně lze říct, že se jedná o místo, kde žijí jen milí a povídaví lidé. Nejradši mají zdejší obyvatelé svou původní kulturu, typická je pro ně schopnost radovat se z maličkostí, což bychom se od nich mohli naučit. Kromě toho je zde panenská příroda a časový posun se odhaduje na plus dvě hodiny.

Madagaskar se dlouhou dobu označuje za perlu celého světa. Od ledna do března je zde období dešťů, proto se sem vydejte v jiných částech roku. Přechodná část roku je duben a květen, nejteplejší období spadá na září až prosinec. Je to zkrátka Afrika – když je u nás teplo, u nich je zima a obráceně.

Mluví se zde malgaštinou, ale také překvapivě francouzštinou. Anglicky zde mluví jen málokdo, bohužel tento světový jazyk se zde rozšiřuje opravdu pomalu.

Jak jsme zmínili, Madagaskar se považuje za klenot naší planety. Najdeme zde nejpozoruhodnější přírodu na světě, která se zároveň řadí k nejbohatším.

Co na Madagaskaru navštívit?

Madagaskar je sám o sobě zážitek, přesto se zde nachází kouty a místa, která stojí za navštívení. Například Ostrov Nosy Be je známý jako ostrov vůní a vyrábí se zde esence. Antananarivo jakožto hlavní město Madagaskaru stojí také za návštěvu stejně jako zdejší Národní park Ranomafana.