Veľký Slavkov

Veľký Slavkov, velké zážitky

Jednu z nejstarších obcí na Slovensku najdete v krásném údolí Tatranské kotliny. Dnes patří obec k moderním místům. Díky své strategické poloze a cykloturistickým trasám představuje pro návštěvníky ideální výchozí bod ve Vysokých Tatrách. Turisté se odtud mohou vydat na jeden z nejvyšších vrcholů, který nese stejnojmenný název, Slavkovský štít. V okolí najdete také golfové středisko, zámky, muzea a galerie. Milovníky přírody zase určitě potěší velké množství jeskyní, hor, jezer a ples.

Dominanta Vysokých Tater

Slavkovský štít slouží jako křižovatka cest, ze které se můžete dostat třeba do Velké a Malé Studené doliny. Je jedním z mála vrcholů, kam se můžete vydat po turistických značkách bez horského průvodce. Cesta na hřeben je poměrně dlouhá a náročná, ale velkolepý výhled, který se Vám naskytne a euforii, kterou po zdolání vrcholu pocítíte, opravdu stojí za to.

Pokud tedy patříte k těm, co rádi sportují nebo jednoduše milujete hory a přírodu, určitě neváhejte a přijeďte nabrat nové síly, nadýchat se čerstvého vzduchu či vychutnat si jedinečnou atmosféru nedotčené přírody a impozantních vrcholů ve Vysokých Tatrách.

Sháníte ubytování?

Ubytování Vám nabídne Resort Tatry Holiday, kde najdete Chatky Tatry Holiday, Domečky Tatry Holiday nebo Apartmánový dům Tatry Holiday, který je pro svou polohu v přírodě ideálním místem relaxace a odpočinku. Další tipy na skvělé ubytování Vám poskytne DCK Rekrea Ostrava, která se na tyto pobyty specializuje a kde najdete širokou nabídku ubytování.