V čem chybují nejen začínající řidiči?

V čem chybují nejen začínající řidiči? 

Koupit si osobní automobil je velká věc, ale mít k tomu i svůj řidičský průkaz – to už je pořádná vlna zodpovědnosti na jednoho člověka. Zejména začínající řidiči by měli přistupovat k onomu dokladu s velkou pokorou, ať už jezdí ve svém vlastním vozidle nebo ve vozidle někoho jiného. Důvod je prostý – na silničních komunikacích dnes a denně dochází k nehodám, které mohou stát nejednoho člověka život. A tak se pojďte vyvarovat hlavně několika chybám, jež právě nehodám nahrávají o karet.  

Nulová kontrola svého vozidla 

Ježdění po silničních komunikacích je sice velmi atraktivní záležitost (navíc úsporná z pohledu času), na druhou stranu vyžaduje několik kroků, které musí prvnímu ujetému kilometru předcházet. Ze všeho nejdříve si musíte zkontrolovat stav svého vozidla, a to ideálně pokaždé, když nastupujete do auta. Mluvíme totiž o stroji, který se vlivem každodenního používání opotřebovává. A nezřídka se stává, že jednotlivé autodíly potřebují vyměnit, opravit nebo nahradit novými.  

Kromě kontroly pneumatik vás budou zajímat také tlumiče do auta. Ať už máte tlumiče Audi, BMW nebo tlumiče značky Volkswagen, ani jedno není záruka toho, že s vámi tlumiče najedou o sto tisíc kilometrů více. Jejich nefungování velkou měrou a velmi negativně ovlivňuje fungování vozidla a zvyšuje pravděpodobnost vzniku dopravní nehody.  

Telefonování za volantem 

Neustále omílaná a opakovaná věc z pohledu dopravní bezpečnosti. Telefonování za volantem už způsobilo tolik dopravních nehod, že bychom to ani na prstech jedné ruky nedokázali spočítat. Pokud patříte k těm, kteří potřebují neustále něco vyřizovat, vhodné je používání handsfree nebo jednoho sluchátka v uchu.  

Pokud se však rozhodnete telefonovat za volantem (ať už za použití zmíněného či nikoliv), měli byste se snažit o zachování pozornosti a maximálního soustředění na jízdu.  

Konverzace se členy posádky 

Nejen telefonování, ale také konverzace během jízdy jsou mnohdy problematické a také stojí za řadou dopravních nehod. Pokud se rozhodnete vzít s sebou spolucestující, uvědomte si, že máte na zádech i jejich životy, proto s nimi raději velmi bouřlivou konverzaci dokončete až po příjezdu domů.