Už jste navštívili Tallinn?

Už jste navštívili Tallinn?

Pobaltské země se v posledních letech moc nenavštěvovaly, ale určitě stojí za zastávku. Co byste neměli v hlavním městě Estonska minout? Určitě musíte navštívit historickou část města Vanalinn, která je zapsána na Seznamu kulturního dědictví UNESCO od roku 1997. Trhy na Radničním náměstí vás okouzlí svou atmosférou a vidět zde můžete opevnění ze 13 století, které je stále funkční, se známými věžemi Kiek in de Kök nebo Paks Margareeta.

Najít zde můžete také nejdéle fungující lékárnu v Evropě-Radniční lékárna, která je místní raritou. Za návštěvu stojí čtvrť Kadriorg, kde se nachází bývalé letní sídlo ruského cara s volně přístupnými zahradami, Muzeum umění Kadriorg nebo prezidentský palác. Nedaleko se nachází Muzeum moderního umění KUMU, které je ve stylu současné světové architektury. Při prohlídce města byste ani neměli vynechat pravoslavný chrám svatého Alexandra Něvského, který připomíná ruskou nadvládu nad Estonskem.

Co ještě vidět a ochutnat

Ve městě se nachází jedno z nejzajímavějších námořních muzeí Lennusadam, kde najdete staré válečné lodě, miny a torpéda, zbytky vikinské lodi anebo ponorka z druhé světové války. Hangáry přístavu byly původně vybudovány jako část námořní pevnosti Petra Velikého.

Estonci konzumují velmi mnoho mléčných výrobků, proto v regálech najdete různé druhy, o kterých nebudete ani vědět o co se jedná. Určitě byste měli ochutnat rumový likér Vana Tallinn, který patří mezi místní speciality a jak to tak bývá, jeho receptura je tajná. Podle chuti ale určitě poznáte citrusy, skořici a vanilku.

Ubytování a cesta

Pokud se ubytujete ve stylovém butikovém hotelu Merchants House Hotel, vychutnáte si atmosféru historického města do posledního detailu. Neboť se nachází přímo ve středu města, je v něm umístěno 36 pokojů, které kombinují moderní design s historickými prvky.

Doprava není až tak jednoduchá, cesta autobusem zabere skoro 28 hodin a přímý let z Prahy do Tallinnu není k dispozici. Musíte si tedy najít let s přestupem anebo vybrat některé z nedalekých zahraničních letišť, odkud je přímý let.