Typy vestavěných skříní. Vyberte si tu svou

Typy vestavěných skříní. Vyberte si tu svou

Hledáte nějakou skříň, která by byla prostorná, ale která by zároveň opticky nezabírala příliš mnoho místa? Nechcete mít obývací pokoj plný komod, ale raději byste jednu prostornou dali na chodbu? Řešením je v takové situaci vestavěná skříň, která je mezi spotřebiteli velice oblíbená. Je to ideální řešení v případě, že nemáte zrovna velkou domácnost, za to máte až příliš mnoho věcí. Pokud si vestavěnou skříň tedy chcete pořídit, připravte se na to, že vás na trhu čeká poměrně široká nabídka, včetně kování pro vestavěné skříně. Dnes totiž existuje rovnou několik typů vestavěných skříní. 

Šatní skříně

Existují například šatní vestavěné skříně, které se však většinou pořizují přímo na míru. Jejich hlavní výhodou je to, že využijí naprosto každý centimetr k tomu, abyste v nich mohli uchovávat veškeré své věci, které máte. Lze je navrhnout podle vašich představ. Většinou jsou jejich součástí odkládací koše, také zrcadlo, dále police, šuplíky a samozřejmě i věšáky na šaty a košile. 

Skříně do podkroví

Dnes se také vyrábí vestavěné skříně do podkroví, které většinou kvůli tvaru podkroví mají trochu zvláštní tvar. Své místo mají v rodinných domech a využívány jsou většinou na odkládání například sezonních věcí nebo sportovních potřeb. Skladovat v nich však můžete ledacos. 

Rohové skříně

Vestavěné skříně je možné pořídit i v rohovém provedení. Rohové vestavěné skříně jsou bezesporu velice zvláštním typem skříně, většinou mají posuvné dveře. Své využití najdou především v místnostech, které nemají dostatečně velkou plochu po obou stranách pokojů. Obvykle se nejedná o jednu velkou skříň, ale jsou to dvě skříně přimontované k sobě. Na první pohled však rohová skříň působí jako vestavěná, proto do našeho seznamu patří.

Jaká skříň se hodí do vašeho interiéru nejvíce? Pro jakou se rozhodnete vy?