Tři čaje

Tři čaje, které by neměly chybět v žádné kredenci. Jsou totiž velice zdravé

Mnoho lidí dnes žije zdravě. Je to chvályhodné, vždyť zdraví máme jenom jedno a je třeba o něj pečovat. Pokud se zajímáte o zdravé stravování, nemusíme vám představovat takzvané superpotraviny, do nichž se řadí například chia semínka nebo plody goji. Jedná se o potraviny, které jsou zdravější než jiné, a to díky svému složení. Jsou totiž plné živin a vitaminů, které jen tak v nějakých potravinách v takovém množství nenajdeme. Do skupiny supepotravin spadají také čaje, a to konkrétně tři níže zmíněno čaje, které by rozhodně neměly chybět v žádné kredenci. O jaké čaje se jedná?

1) Matcha čaj

Matcha čaj je hit současné doby. Ovšem proč? Proč se vyplatí ho pít, i když má zelenou barvu? Je uniktání v mnoha směrech. Matcha tea pomáhá spalovat kalorie, detoxikuje naše tělo, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, dokonce nás dokáže uklidnit a zbavit stresu. Kromě toho posiluje paměť a zlepšuje koncetraci.

2) Zelený čaj

Dalším čajem v pořadí je takzvaný zelený čaj, který na lidský organismus působí skutečně skvěle. Má nejen antioxidační účinky, ale také dodává energii, zbavuje člověka kocoviny a dokáže snížit riziko srdečních onemocnění. Zelený čaj je také prospěšný pro náš zažívací systém. Konkrétně pomáhá zmírnit žaludeční potíže a bojuje se střevními potížemi.

Málokdo ví, že zelený čaj je synonymem pro termoregulátor – za chladných dní nás dokáže zahřát, během teplých dnů nás příjemně ochladí, přesto ponechá tělesnou hmotnost stále stejnou.

3) Černý čaj

I když se v černém čaji nachází kofein, který je známý tím, že neprospívá zdraví, v kombinaci s ostatními látky našemu zdraví neškodí, naopak prospívá. Černý čaj je sice prostý nápoj, ovšem jeho léčivé účinky jsou až dech beroucí. Například pomáhá snižovat vysoký tlak, bojuje také proti rakovině nebo proti mozkové mrtvici. A i když se to zdá až neuvěřitelné, dokáže zabránit infarktu.

Mnozí lidé pijí černý čaj proti obezitě, jiní s ním bojují proti nachlazení.