Tipy na podzimní výlety po České republice

Tipy na podzimní výlety po České republice

Nemusíte jezdit do zahraničí, abyste se pokochali krásnou přírodou. Můžete nasednout do auta a projet se po České republice, abyste si všimli, jak podzim krásně čaruje. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí strávit víkend někde jinde než u sebe doma na pohovce, doporučujeme zamířit na některé z míst, kde podzim čaruje opravdu hojně. Abyste si nelámali hlavu s tím, kam vyjet na podzimní výlet, poradíme vám. Zaměřili jsme se na Českou republiku, protože tu řada lidí nemá bohužel prochozenou.  

Údolí řeky Lužnice 

Pokud jste milovníkem turistických výletů, při nichž máte jenom batoh na zádech, u sebe spacák a ešus, pak je pro vás ideální výlet do údolí řeky Lužnice. Čeká vás skutečně delší trasa, během které dostanete do plic čerstvý vzduch. Čeká vás konkrétně patnáct kilometrů dlouhá trať po červené stezce, celá trasa začíná v nedalekém Táboře.  

Trasa je krásná tím, že vede těsně kolem řeky, tudíž vám největšího a nejlépe znějícího parťáka bude dělat právě řeka. Na celé trase je k vidění mnoho krás, ovšem nejvíce srdce zaplesá při putování kolem zdejší zříceniny hradu Přiběnice, kudy projdete tunelem a po visutých lávkách nad řekou.  

Na farmu na Havlíčkobrodsku 

Podzim se nese každým rokem také ve znamení dýní, proto zamiřte na farmu na Havlíčkobrodsku. Zdejší Dýňový svět najdete u Golčova Jeníkova. Přijdete až k rodinnému statku u Pipků, kde se do Dušiček setkáte se zmiňovaným dýňovým rájem. Budete se cítit jako na pravé americké farmě, kde to na podzim hraje jenom oranžovou barvou. Na celé zdejší zahradě se rozprostírá během podzimu bludiště a vznikají zde dýňové pyramidy, které jsou velice fotogenické. Také zde vznikají hrady z balíků slámy a mnohé další atrakce pro děti.  

Farma na Havlíčkobrodsku potěší zejména české gurmány, protože je zde pokaždé připraveno skvělé dýňové občerstvení i dýňový trh.