biatlonové vítězství

Šest setin vteřiny: Tvrdý boj o biatlonové vítězství

Před pár lety to byl ještě úplně neznámý sport určený pro pár fanoušků, teď při závodech sedí přilepená u televize bezmála polovina národa. Ano, řeč je o biatlonu. Sportu, který v sobě spojuje dvě zdánlivě nespojitelné věci: běžecké lyžování a střelbu. Královnou je v tomto směru Gabriela Koukalová. Ale předběhne Ondřej Moravec Fourcarda?

Čekatel na triumf

Zatímco Gabriela Koukalová drží z minulé sezóny vítězství ve Světovém poháru a je v tomto sportu jednoznačnou českou jedničkou v ženské kategorii, i v té mužské máme světu věru co nabídnout. Ondřej Moravec si před čtyřmi roky připsal na své konto jedno vítězství v závodě v norském Oslu a od té doby na další triumf čeká. Vše nasvědčuje tomu, že když se k jeho schopnostem přidá ještě trochu štěstí a vytrvalosti dotáhnout vše až do konce a nenechat se nikým zaskočit, brzy bude slavit i nejcennější kov.

Nepovedený finiš

V Kontiolahti mu štěstí přálo. Bez potíží sestřelil deset terčů a zamířil do finále. Hodně sil mu zbylo i na poslední kolo. Vypadalo to na výhru, jenže mu nakonec plány zkřížil současný král mužského biatlonu, Francouz Martin Fourcard. Před posledním kolem měl Ondřej náskok 5,8 sekundy, ale bohužel finiš se mu nakonec nepovedl. Francouz ho nakonec nejenom dotáhl, ale i porazil. Sice o pouhých šest desetin sekundy, ale přece. Sám Moravec v cíli kriticky zhodnotil svůj výkon slovy, že na víc dneska neměl. Ale i druhé místo je skvělé a počítá se. Zvlášť proto, že ať už on sám nebo pohledná Koukalová přitahují k tomuto sportu mladé lidi. A to je kromě lesku medailového kovu to nejcennější. Protože přivést naše barvy až na bednu, to se přece počítá vždycky, ať už je výsledný kov jakýkoli. Ovšem přivést dnešní mládež k pohybu je mnohdy ještě mnohem a mnohem těžší, než si myslíme. A právě biatlonistům se to jejich výkony daří.