Co se vám bude hodit při vycvičování psů?

Rozhodli jste se koupit si psího společníka, ale nechcete, aby byl takzvaně “z divokých vajec”? Je třeba ho vycvičit, ideálně už od štěněte. Ne nadarmo se totiž říká, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Pokud tedy chcete pejska, raději si kupte štěně, které naučíte všemu, co chcete, aby uměl. Dnes se samozřejmě můžete svěřit do rukou profesionálů a můžete s jejich pomocí pejska vycvičit už během několika lekcí, ale řada chovatelů se raději o své pejsky stará sama. Důvodem je to, že pejsci jsou na ně zvyklí, navíc se mezi nimi upevní vztah. Pokud patříte k těmto chovatelům, máme pro vás tipy a rady, bez čeho se při vycvičování psů neobejdete. 

Jestliže jste se rozhodli vycvičovat pejsky sami, může vám pomoct například celá řada zajímavých kniha a knížek, které koupíte v knihkupectvích nebo možná i v obchodech s chovatelskými potřebami pro psy. V každém případě, ať už koupíte cokoli, se vám bude hodit následující.

Několik druhů vodítek

Obojek je samozřejmost, samozřejmostí by však mělo být také vodítko. Existuje několik druhů, vybírejte si na základě vašeho plemena a na základě cviku, který chcete pejska naučit. K některému cviku potřebuje větší rozestup, u jiného cviku potřebuje, aby byl blízko vás a neměl možnost nikam utéct. 

Při výběru konkrétního vodítka pamatujte na to, že je to jen vaše prodloužená ruka. Vodítko nemusí být pejskovi sympatické a nemusí být jemu příjemné, on vnímá především jen svůj obojek, proto buďte důslední zejména při výběru obojku jako takového. 

Pamlskovník se vždycky hodí

Už jste slyšeli o takzvané pamlskovníku? Nemusíte nosit pamlsky pro pejsky v kapse, nyní si je můžete dát do drobné taštičky zvané pamlskovník, která je určená jenom pro ně. Jedná se o pomocníka nejen ke cvičení, ale také na cesty. Pamlsky vám tak nebudou špinit kapsu nebo nebudou od nich zapáchat ruce, v pamlskovníku jim bude dobře. 

To a mnohem víc pro pejsky najdete v internetovém obchodě iridog.cz.