spotřební elektroniky

Jak prodloužit životnost spotřební elektroniky? Intel má řešení

Životnost spotřební elektroniky je velice důležitým parametrem. Mnohdy ani nemáme chuť vyměňovat každou chvíli svoje elektronické společníky. Pánové, když si na něco zvyknete, určitě se toho nechcete zase hned zbavit. Zvlášť v případě, že jste si pořídili celkem „nabušený“ přístroj a počítali s tím, že se na něj budete moci nějakou chvíli spolehnout. Ovšem životnost vám mnohdy diktuje něco jiného. S řešením, jak zvýšit životnost spotřební elektroniky nedávno přišla společnost Intel. Co nabízí?

Nápad se standardizovanou kartou

Řídící počítač obsahující spoustu čipů umístěných na základní desce, tak vypadá v praxi většinou tepající srdce různých přístrojů spadajících do kategorie spotřební elektroniky. Cílem Intelu je tuto nejdůležitější část celého přístroje proměnit do podoby standardizované karty. Kdybyste si chtěli pořizovat nějakou novinku, nemusíte pak kupovat celý nový přístroj, ale stačí si koupit jenom novou kartu, která vám nabídne vyšší výkon, spoustu nových funkcí a možností. Je to dobrá a převratná myšlenka.

Nemusíte kupovat nové zařízení

Jak to bude vypadat v praxi? Intelem navrhovaná Compute Card bude mít rozměry 95 x 55 x 5 mm. V ní se bude ukrývat procesor od Intelu, dále operační paměť, grafická jádra, uložiště. Z boční strany pak bude uložen USB-C port, v němž se budou nacházet cesty směřující k PCI sběrnicím a také DP a HDMI řadičům. Jak se s tím bude pracovat? Jednoduše. Koupíte si třeba chytrou televizi. PO pár letech vám začne vadit, že její výkon, co se týče objemu a přenosu dat už nejde s dobou. Lehce pak vyměníte starou kartu za novou výkonnější. Televize vám pak může sloužit dál. Důležité je zde, aby byla karta standardizovaná. Jedině tak budete moci strčit kartu jednoho výrobce do zařízení vyrobeného jiným výrobcem. Díky tomuto kroku by došlo k všestranné prodloužení životnosti celé řady zařízení. Radost by z toho měli ekologové, protože by to samozřejmě snížilo množství odpadu.