Proč navštívit Maledivy? Udělejte radost sobě i partnerce

Proč navštívit Maledivy? Udělejte radost sobě i partnerce

Naplánovat letní dovolenou je pro někoho velice obtížné. A z důvodu časového vyčerpání v zaměstnání začínají někteří s plánováním rovnou v zimě. Pokud patříte mezi ně, možná akorát vybíráte destinaci, kam příští rok zamíříte. Co třeba takové Maledivy? Ty jsou dostatečně atraktivní, nemyslíte? 

Mnoho lidí si myslí, že Maledivy jsou pouze místem, kde můžete relaxovat čili „válet šunky na pláži”. Jenže destinace toho nabízí daleko více. Známe rovnou několik důvodů, proč byste právě sem měli zavítat.  

Nádherné počasí po celý rok 

Pokud přemýšlíte nad tím, v jakém ročním období sem vyrazit, aby byla voda příjemně teplá a sluníčko vás hřálo do zad, nemusíte si nad tímto lámat hlavu. Počasí je zde totiž krásné po celý dlouhý rok, což je jeden z hlavních benefitů.  

Abyste se však vyvarovali srážkám, které zde občas panují, je dobré zamířit sem od prosince do dubna.  

Korálové útesy plné života 

Že patříte mezi vášnivé potápěče? Pak byste Maledivy v žádném případě neměli minout. Zdejší podmořský svět je totiž plný korálových útesů, které můžete prozkoumat s potápěčskými brýlemi. Potěší vás, že se nejedná o nudná, mrtvá místa, ale že jsou naopak plná života.  

Pod vodní hladinou můžete pozorovat kupříkladu chobotnice, rejnoky, také murény, barakudy a samozřejmě také tisíce dalších druhů ryb i mořských živočichů. Dokonce zde můžete zažít adrenalinové potápění se žraloky. V maledivských vodách se podle všeho nachází rovnou šestadvacet druhů žraloků! 

Jako Robinson Crusoe 

Pokud se domníváte, že dovolená na Maledivách bude atraktivní hlavně pro ženy, pak se pletete. Nejeden muž přece chtěl být ve svém životě alespoň jednou jako Robinson Crusoe, nebo ne? A zde se můžete vydat po jeho stopách. Pustých ostrovů se v okolí nachází rovnou několik a na jeden takový můžete klidně zavítat i vy se svou partnerkou.