Proč chodit do sauny?

Proč chodit do sauny? 

Toužíte po pořádné porci odpočinku? Nemusíte nutně jezdit do zahraničí na dovolenou, stačí vám chodit do sauny. Ta je k dispozici v každém wellness v Ostravě nebo wellness v Praze, kde si stačí zakoupit vstup. A už za jednu jedinou návštěvu pocítíte, jak se vaše tělo mění a zdraví jásá radostí. Protože sauna – to je lék. A nezbavuje vás jen stresu, který se vám hromadí v těle z mnoha různých důvodů.  

Saunování je zdravotní prevence 

Návštěva sauny výrazně snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, které jsou v současné době opravdu nemalým rizikem už jen z toho důvodu, jakým životním stylem žijeme. Napomáhá k celkové podpoře fungování srdce, také cév, podporuje obranyschopnost a prokrvení končetin. Navíc je celkově prospěšná pro naši psychiku – jak již bylo zmíněno, účinně odbourává stres, který se v našem těle může nahromadit z mnoha různých příčin.  

Mluvíme také o fantastickém detoxu. Jen málokdo si uvědomuje, že je naše tělo prakticky neustále zatěžováno toxickými látkami. Nachází se totiž prakticky všude kolem nás – sídlí ve vzduchu, v jídle, také v nápojích. Neunikneme jim ani doma, a to i když bychom nejraději uklízeli prakticky denně.  

Díky saunování se z našeho těla ztrácí ony škodlivé látky, které se v něm běžně nachází. Celkově se tím pádem přispívá k očistě celého těla, které záhy začíná lépe fungovat. 

Zkvalitněte svůj spánek díky pravidelné návštěvě sauny 

Mimochodem, věděli jste, že sauna je dobrá i pro náš spánek? Spánkem trávíme až třetinu svého života. Podílí se na řádném fungování našeho těla, během něj se třídí myšlenky a také veškeré poznatky. Tělo se při spánku připravuje na nadcházející hodiny, které ho čekají a během kterých musí naplno fungovat. A tak spánek nepodceňujte. Pakliže je dlouhodobě nekvalitní, je načase začít s chozením do sauny.  

Srdce se totiž právě v sauně protahuje a celkově posiluje. Je to také jen sval, ovšem neexistuje mnoho způsobů, jak ho protáhnout. Sauna je jedním z nich. Tímto se pozitivně ovlivňuje náš spánek.