Pozor při lovu kaprů: Jak to udělat, abyste chytili pořádné macky?

Pozor při lovu kaprů: Jak to udělat, abyste chytili pořádné macky?

Když se vydáváme na ryby, je třeba stále přemýšlet. Málokdo tuší, jak je lov komplexní a náročnou disciplínou. Tedy pokud to myslíte vážně a nejdete jen posedět k vodě. Čemu se vyvarovat při lovu kaprů? 

Když nemáte boilies, ani tam nemusíte chodit

Přilákat kapry není snadné. Můžete se snažit si vytvořit lovná místa, ale stejně vám nepřiplave nikdo jiný, než bílé ryby nebo menší kousky. Co děláte špatně? Nepřinášíte nic zajímavého na zub. Krmná boilies jsou prostě základem. Neodolatelná chuť navnadí velké kousky a konečně se vám podaří blýsknout pořádným kouskem. Velkým rybám chutná příchuť wasabi a křenu. Velcí kluci zřejmě mají rádi pořádnou porci koření! Úspěch vám přinese i tygří ořech. 

Tygří ořech vyfiltruje drobotinu

Ne, nebojte, nebereme menší ryby jako podřadné. Jen je skutečně zbytečné se vypravit na lov a tahat z vody malé čudly. Když se vydáte na kapra, chcete ho prostě a jednoduše ulovit. Boilies s wasabi a křenem jsou dobrou taktikou. Bílé ryby a malé kousky o ně ani nezavadí, velké kapry zaujme. Ještě větší radost kaprům uděláte, když na krmné místo budete přidávat tygří ořech. Ten spolehlivě naláká jen velké ryby, malé o něj nemají zájem. 

Všímejte si směru větru

Jdete na kapry a vůbec neřešíte směr větru? V tomto případě byste měli odevzdat zpět svůj rybářský lístek. To je samozřejmě nadsázka, ale u kaprů a amurů se vám bude hodit zlaté pravidlo. Postavte se tak, aby vám vítr foukal do obličeje. Vítr vám přirozeně navane ryby k vám. Všímejte si, funguje to. 

Pozorujete reliéf? 

Když se vydáváte stále na stejné místo, všímáte si jeho reliéfu a umíte z něj již těžit? Kapři se velmi rádi schovávají před působením proudů do skrýší v podobě starých koryt, nerovností nebo jam. 

Když jdete na kapra, měli byste mít s sebou dostatek tygřího ořechu i chutných boilies.