Poznáváme Tunisko

Poznáváme Tunisko. Co se vyplatí o Tunisku vědět?

Tunisko je jednou z destinací, kam se jezdí stále častěji a s velkou oblibou. Hlavním městem je Tunis, země je zhruba dvakrát větší než celá Česká republika a počet obyvatel se pohybuje kolem deseti milionů. Platí se zde tuniským dinárem, což je asi čtrnáct korun českých a typická je pro zemi nízká kriminalita a kočky – všude přítomné kočky. To je ale jen hrstka toho, co byste měli o Tunisku vědět, pokud se právě sem hodláte v co nejbližší době vydat.

Obyvatelé Tuniska jsou známí tím, že mají rádi svého prezidenta i svou zemi, typické jsou pro Tunisko velbloudi, které mimochodem můžete koupit i v plyšové podobě. Ženy jsou zde plně emancipované, lidé jsou zde obecně velmi tolerantní a ochotní.

To základní o Tunisku

Tunisko najdeme konkrétně v severní části Afriky. Název samotného města je jen odvozenina od názvu hlavního města. Co se týče podnebí, podnebí je zde horké, a to konkrétně od května do října. Průměrně teploty se pohybují kolem třiceti stupňů Celsia, v zimě se teploty pohybují nad nulou, tudíž lze říct, že zima je v Tunisku opravdu velice mírná.

Největší počet obyvatel jsou míšenci, a to arabsko-berberští. Průměrná délka života je pětasedmdesát let, muži se zpravidla dožívají o dva roky méně, ale není to pokaždé. Co se týče časového pásma, je zde mínus jedna hodina.

I Tunisko má samozřejmě své svátky, které zde poctivě dodržují. Dodržují se zde svátky dle lunárního kalendáře. Typickým jídlem je zde kuskus, který však není ten stejný, jako kupujeme v Česku v obchodech, ale jedná se spíše o krupici vařenou v páře. Hojně se zde podává také doulma, což je plněná dýně, nebo ojja mozeček.

Co v Tunisku navštívit?

Pokud se vydáte do Tuniska doporučujeme navštívit například Djerbu, což je asi nejznámější ostrov, o kterém vypráví známá pověst o Odysseovi. Za navštívení stojí i divadlo sídlící pod širým nebem nazvané Hammamet nebo Sousse, město plné okouzlujících památek, jež je zároveň turistickým centrem.