Podnikani

Podnikání je o rozhodnutí. Jak ta správná učinit?

Podnikání je běh na dlouho trať. Málokdo udrží tíhu, kterou si položí na svá bedra. Naučit se chodit ve světě lží a podvodů v sobě nese také velkou silnou vůli a odolnost. Samozřejmě se dočkáte také dobrých obchodních partnerů, kteří s vámi budou spokojení a budou s vámi jednat férově. Ovšem ze začátku se spokojte s tím, že se na vás všichni budou dívat jako na začátečníka či na nováčka, který není ještě okoukaný. Proto vás možná budou brát zejména konkurenti za manipulativní cíl a zároveň i lehký terč. Vydržte a jeďte si po své dráze, protože pouze tak, když nepůjdete s davem, dosáhnete vytouženého úspěšného a prosperujícího podnikání.

Tato cesta se dělí na spoustu cestiček, po kterých musíte jít. Projdete většinou opravdu všechny, protože vás mnohdy jedna cestička může zavést do slepé uličky. Právě v této chvíli se potřebujete dobře rozhodnout, zda si nějakým způsobem vykopete cestu jinou, vrátíte se nebo si vyšlapete zkratku. Je to pouze na vás, ale i takové rozhodnutí vás může stát firmu či zpomalení růstu vaší společnosti.

Podnikání je nejen o riziku

Podnikání je nejen o riziku, ale také převážně o rozhodování. Ten, kdo se neumí dobře rozhodnout, neví, jak bude vést firmu. Umět se rozhodovat by totiž mělo být základním předpokladem pro úspěšného podnikatele. Pakliže tuto vlastnost nemáte, nebojte, dá se naučit.

Vše tkvi v naší hlavě. Nesmíme se zabývat dvěma hlasy, které vždy říkají něco zcela jiného. Při situaci, kdy se musíte rychle rozhodnout, vám na ramenou vyskočí dva čerti, kteří vám dávají nějakou radu. Vy ovšem tyto své strany ignorujte a rozhodněte se dle toho, co vás nejdřív napadne ve vaší hlavě. Tato spontánní rozhodnutí totiž jsou mnohdy ta nejlepší, která v životě uděláte. Dalším krokem je to, že se nesmíte zabývat řečmi jiných. Řeči druhých vás totiž také značně do jisté míry ovlivňují. Správné rozhodování není ovlivněno ničím jiným názorem než tím vaším.