Pláží je na světě mnoho

Pláží je na světě mnoho. Jaké stojí za navštívení?

Přemýšlíte, že ještě do konce roku vyrazíte někam, kde svět je ještě v pořádku? Kde se nikam nespěchá a kde si každý člověk může užívat klidu a pokoje, který přináší příliv a odliv či vlající listy palem? V tom případě poradíme, jak se vydat. Přece jen míst, kam se vydat, je na světě tolik, ale jen málokdo si dokáže vybrat napoprvé. Co třeba do konce roku vyrazit na nějakou nádhernou pláž, kde se budete cítit dobře a uvolněně? Jenže jakou pláž zvolit?

Pokud se rozhodnete vyjet si k moři, určitě nebudete vědět, jakou pláž navštívit první. Vybrali jsme proto nevšední pláže, které nejsou tak často navštěvovány českými turisty, tudíž stojí za navštívení přednostně. Jakou z nich si vyberete vy?

• Baia do Sancho

Brazílie je nádherné místo, které je plné zajímavé kultury, jídla a také pamětihodností. Kromě toho se zde nachází nádherná pláž zvaná Baia do Sancho, která je obklopená vysokými útesy a křišťálovou vodou. Jelikož se jedná se o poměrně ukrytou pláž, budete zde mít dostatek soukromí.

• KapaluaBay

Na Havaj jezdí stále více Čechů, ovšem stále se nejedná o tak atraktivní destinaci pro Čechy, jako je například Řecko nebo Chorvatsko. Havaj je plná zajímavých pláží, ovšem pokud toužíte po takové, která je na první pohled dokonalá a na které nebývá tolik lidí, doporučujeme pláž KapaluaBay, která byla vytvořená lávovými toky. Z obou stran je chráněná skalnatými údolími, lidem poskytuje dostatečné soukromí. Nejkrásnější je zde šnorchlováni, které nabídne pohled pod mořskou hladinu.

• Anse Source d’Argent

Nádherná seychelská pláž Anse Source d’Argent se vyznačuje zejména zdejším barevným pískem. Opět je obklopená útesy, které mástu dodávají jedinečnost a zároveň poskytují dostatek soukromí, které každý turista, jenž si chce odpočinout, potřebuje a vyžaduje. Tato pláž se řadí mezi nejvíce fotogenické pláže celého světa.