Zdravě sporty

Plávání pro páteř, jóga pro mysl. Jaké sporty jsou zdravé?

Ne nadarmo se říká, že by se mělo sportovat. Přece jenom sport je velice zdravý. Pokud chcete podpořit své zdraví, je načase se začít hýbat. Sportovat by měl každý, zejména ti, kteří milují nezdravé jídlo nebo kteří mají sedavé zaměstnání. Aby vám nezakrněly kosti či svaly, najděte si sport, který vás bude skutečně bavit. Aby bylo rozhodování snazší, vybrali jsme vám několik velice populárních sportů, jež jsou velice návykové a které se zároveň řadí k těm nejzdravějším sportům vůbec.

Samozřejmě je na vás, jaký sport si vyberete. Pokud se vám zalíbí více sportů, zkuste jeden po druhém vyzkoušet. Určitě budete překvapeni, jak se vám jednotlivé sporty zalíbí.

Plavání pro páteř

V současné době se stává velice populární plavání. Je to sport, který si zamilovaly především ženy, protože se díky němu hubne. Během plavání spalujete kalorie rovnoměrně, nikoliv jen na určitém místě. Navíc to není nijak finančně či časově náročná aktivita. Naopak – zabere sotva hodinku a při koupi permanentky vás vyjdou jednotlivé vstupy na pár korun. Výhodu mají ti, kteří mají na zahradě velký bazén.

Nicméně plavání je velmi zdravý sport. Nejen, že pomáhá našim kloubům, ale taky zrychluje výkonnost metabolismu. Mimo to prospívá naší páteři, pokud však neplaveme takzvaně „na pejska“ či „na dámičku“. V tomto případě si spíše škodíme.

Jóga pro očistu těla a mysli

Už jste slyšeli o józe? Určitě ano. Je to oddechové cvičení, které zabere sotva půlhodinku. V současné době je jóga oblíbená hlavně u podnikatelů, kteří touží po troše klidu. Během jógy je důležité správné dýchání. Mysl musí být čistá, zproštěna všech myšlenek a starostí. Jenom tak se můžete při tomto cvičení cítit klidně a příjemně.

O józe se říká, že je to očista pro tělo i pro mysl. Pokud společně s jógou budete meditovat, stres a starosti nebudou mít ve vašem životě místo.