Nejlepší sportovci ČR

Pět nejlepších českých sportovců všech dob

Pokud sledujete dění ve sportovním světě, určitě vám níže uvedená jména něco říkají. Přinášíme vám pětici nejlepších českých sportovců všech dob, kteří se svými výkony zapsali do české historie. Mezi nimi najdeme nejen atlety, ale také hokejisty nebo tenisty, kteří se svými výkony stali doslova legendárními. Vybrat pět nejlepších českých sportovců byl skutečně oříšek, a to hlavně díky tomu, že jsme neopomíjeli ani muže, ani ženy. Pojďte se tedy s námi společně podívat na pětici těch nejlepších v českém sportovním světě, kteří se vryli do české historie.

1) Jaromír Jágr

Představovat vám snad nejslavnějšího českého hokejistu není třeba. Jaromíra Jágra znají snad ve všech zemích světa, dokonce i tam, kde o hokeji nemají ani ponětí. Jaromír Jágr se do světa zapsal jako člověk, který vyhrál všechno, co se dalo. Mezi jeho výhry patří výhry na Olympijských hrách, výhra na Mistrovství světa či Stanley Cup. V mnohých sportovních žebříčcích byl označován za nejoblíbenějšího sportovce.

2) Věra Čáslavská

I když už není mezi námi, řadí se stále k těm nejlepším sportovcům České republiky. Věra Čáslavská byla známá po celém světě, zapsala se do podvědomí nejen díky svým sportovním úspěchům, ale také díky tomu, že byla poradkyní Václava Havla.

3) Emil Zátopek

Emil Zátopek se řadí ke sportovcům, na které můžeme být stále právem hrdí. Na Olympijských hrách v Helsinkách vyhrál rovnou tři zlaté medaile, což se nikdy nikomu nepovedlo. Konkrétně se jednalo o zlatou medaili z 5 kilometrů, z deseti kilometrů a také z maratonu.

4) Pavel Nedvěd

Zejména fotbalisté znají fotbalovou legendu v podobě Pavla Nedvěda. V roce 2003 vládl českému fotbalu a je také držitelem Zlatého míče.

5) Martina Sáblíková

Když rychlobruslařka, tak Martina Sáblíková. Na svém kontu má doposud tři zlata, jedno stříbro a také jeden bronz, které získala na nejúspěšnějších a nejznámějších olympiádách.