Pět atraktivních a hojně lovených ryb

Pět atraktivních a hojně lovených ryb v českých vodách

Stát se vášnivým rybářem, to chce hlavně odhodlání. Je to však skvělý koníček, který oslní nejednoho muže. Pokud si pánové chtějí odpočinout od svých neustále mluvících poloviček, zajdou si na ryby s kamarády. Je to však z počátku drahý koníček, potřebují investovat do hromady základního vybavení. Je třeba investovat do prutu na ryby, do navijáků, ale také do návnady. Jen s tou je možné chytit některou z atraktivních ryb v českých vodách.

Nabízí se však otázka, jaké ryby se řadí k atraktivním rybám v českých vodách. Pojďme si tuto otázku zodpovědět.

Okoun říční

Jednou z nejatraktivnějších a hojně lovených ryb je rozhodně okoun říční, který se vyskytuje hlavně ve vodách od lipanového pásma. Dokáže dorůst až do padesáti centimetrů, patří mezi takzvané říční dravce.

Candát obecný

Candát obecný dnes patří k nejvíce loveným rybám u nás. Osídluje hlavně stojaté vody, zajímavé je, že samci se starají o potomstvo. Co se týče potravy, z počátku života se živí planktonem, později drobnějšími druhy ryb.

Kapr obecný

Jaká ryba se uloví nejčastěji? Je to kapr. Kapr obecný tvoří až osmdesát procent rybí populace v České republice. Kapr jako takový se loví hlavně na kapří kuličky neboli krmné boilies, vhodnou návnadou jsou i boilies v dipu.

Štika obecná

Další atraktivní rybou v pořadí je štika obecná, která žije téměř ve všech typech vod. Může dosáhnout délky až jednoho a půl metru, co se týče hmotnosti, dosáhnout může až pětadvaceti kilogramů.

Cejn velký

Pátou atraktivní a hojně lovenou rybou českých řek a vod je jednoznačně cejn velký, který je typický pro dolní toky řek. Je to všežravá ryba milující opravdu cokoliv. Sportovní rybáři loví cejna velkého třeba na zeleninu v podobě hrachu nebo kukuřice, cejni však nepohrdnou ani bílými červy nebo lisovaným rohlíkem či takzvanými hnojáčky.