Peníze nikdy v balíku do vězení neposílejte

Peníze nikdy v balíku do vězení neposílejte

Pro posílání zásilek do vězení existují přesně daná pravidla. Některá jsou dána přímo zákonem, jiná si určuje každá instituce individuálně. Jedno je ale jasné – v balíku byste nikdy neměli posílat peníze. Proč? 

Co se může posílat v balících do vězení?

Existuje několik typů zásilek, které mohou odsouzeným do výkonu trestu nebo do vazby přijít. Nárokový balík do vězení může obsahovat trvanlivé potraviny, čaj, kávu a tabákové výrobky. Kilový balík do vězení neboli kilovka zase často obsahuje noviny a časopisy. Lidé ve vězení mohou přijímat i klasické dopisy. Každá věznice má svá vlastní pravidla a někde je dokonce umožněno zasílání elektronických přístrojů, jako jsou například rádia. 

Peníze do balíku nepatří

Je logické, že každá zásilka před jejím předáním adresátovi projde kontrolou bezpečnosti. Mnohdy se totiž stává, že se v balících objevují nelegální předměty a prvky. I z tohoto důvodu bylo zakázáno posílat nárokový balík před tím, než je vydána balíčenka. Pokud už se chystáte poslat finance osobě ve výkonu trestu nebo ve vazbě, můžete tak učinit. Musíte ale posílat finance oficiální cestou, kterou schvaluje a zveřejňuje každé nápravné zařízení. Většinou se jedná o bezhotovostní platbu, kde se jako variabilní symbol používá rodné číslo vězně. 

Co když pošlete peníze nebo nedovolené předměty

Bohužel se někdy stává, že se lidé mylně domnívají, že by mohli svému blízkému ve vězení přilepšit tak, že mu pošlou finance. Není tomu ale tak. Jelikož je příjem každé zásilky monitorován, zřejmě byste své blízké osobě jen zadělali na potíže. Někdy se dokonce balíky vracejí zpět odesílateli, náklady přitom hradí právě odsouzený. Příjem balíku s nepovolenými předměty tak odsouzené osobě jen ztěžuje další pobyt ve vězení. 

Finanční částky do vězení můžete posílat formou, kterou stanoví každá instituce. Nikdy nevkládejte peníze do zásilek.