Paříž jako jedna z nejdražších destinací. Víme, jak trochu ušetřit

Paříž jako jedna z nejdražších destinací. Víme, jak trochu ušetřit

Paříž je to nejvíce romantické místo na planetě, cestuje sem opravdu drtivá většina zamilovaných, a to nejčastěji v době, kdy chce muž požádat ženu o ruku. V současné době je Paříž zároveň označována za jednu z nejdražších destinací vůbec. Důvodem je zejména to, že je zde tolik turistů, že z toho může Paříž opravdu těžit, a těží. Turistický ruch ze velkou měrou podílí na aktuálních cenách v Paříži, ale nemyslete si – i zde lze ušetřit, pokud víte, jak na to.

Když cestujete do zahraničí, nikdy nevíte, kolik si máte vzít peněz. Většinou hledáte na internetu doporučované množství peněz, které si máte vzít, ale stejně posléze vezmete něco málo navíc.

Zejména ve Francii se vám to může hodit, ovšem pokud budete dodržovat níže uvedené tipy, nemusíte se obávat toho, že byste přijeli s prázdnými kapsami.

Využijte vstupů zdarma

Největším lákadlem je slavné a krásné muzeum Louvre. Ovšem vstupné sem není zrovna tak atraktivní, jak se člověku může zdát. Jeden den v měsíci se sem ale můžete dostat zdarma, a to konkrétně první neděli v měsíci od října do března. Právě v těchto měsících si muzeum užijete, aniž byste za něj museli platit.

Dokonce i do muzea Musée d’Orsay se můžete dostat zcela zdarma, a to každou první neděli v měsíci. V jiný termín je možné jít do muzea za zvýhodněnou cenu, pokud se sem vydáte po půl páté hodině večer, kdy je vstupenka zlevněná z dvanácti eur na devět eur.

Výhodný je také Paris Museum Pas, což je pas, díky kterému se dostanete do pařížských muzeí zdarma nebo případně se slevou, a to bez čekání v řadách.

Využijte výhody zdejší dopravy

Pokud chcete ušetřit na zdejší dopravě, doporučujeme si pořídit takzvaný karnet. Jedná se o balíček deseti vstupenek, které dohromady budou stát 14,40 eur. Jedna vstupenka však stojí skoro dvě eura, ušetříte tedy necelé čtyři eura.