Pánové, přestaňte plýtvat svým parfémem. Poradíme vám, jak na to

Pánové, přestaňte plýtvat svým parfémem. Poradíme vám, jak na to

I pánové chtějí svým vyvoleným vonět. O tom není pochyb ani sporu. Pánové však mají často jeden problém, a sice nanáší svůj parfém nesprávně. Jelikož parfémy nejsou zrovna levná záležitost a jelikož nikdo nechce parfém kupovat desetkrát do roka, nabízí se otázka – jak si správně parfém nanášet, abychom s ním tedy nijak neplýtvali?  

Řada mužů (ale samozřejmě také žen) dělá tu chybu, že si před sebe parfém nastříká a následným voňavým oblakem projde. Jenže jak již tedy bylo zmíněno, toto je špatně. Vůni bychom měli aplikovat zcela jiným způsobem, který by tolik neplýtval aromatem.  

Aplikujeme rovnou na pokožku 

Aby vám parfém skutečně dlouho vydržel, zásadně ho aplikujte rovnou na pokožku. Ideální bude, když se navoníte po odchodu ze sprchy nebo po koupání. V tomto momentu je lidská pokožka otevřená prakticky všemu. Právě v této chvíli je dobré se namazat nebo právě navonět, protože pokožka vůni lépe vstřebá a uchová si ji po delší čas.  

Nebojte se parfém stříknout na holou kůži, neudělá vám žádnou vyrážku, pakliže používáte parfém skutečně kvalitní. Kvalitní vůně jsou opravdu dělané na to, abyste si je stříkali na holou kůži. Jak již bylo zmíněno, parfémy v tomto případě déle vydrží.  

POZOR: Rozhodně pak po nanesení parfému vůni nijak neroztírejte a netřete. Tření jenom urychluje rozkládání látek v parfému, což vede k tomu, že vůně méně vydrží.  

Stříkejte parfém na správná místa 

Co je pravdou a na co se bohužel zapomíná, tak to, že existují místa, která jsou pro parfém jako dělaná. Mluvíme o takzvaných pulzních místech, kde se soustřeďuje hodně žil. To jsou místa, kde parfém drží doslova jako přibitý. Jsou totiž teplá a na teplých místech drží vůně daleko déle.  

Nyní už víte, proč se parfém nejčastěji stříká na zápěstí – právě zde totiž skvěle drží, je to jedno z oněch zmiňovaných pulzních míst.