Octavia RS 245

Octavia RS 245 nabízí sílu 245 koní

Škoda Octavia RS 245 se stává nejsilnějším strojem z řady Octavie a jistě potěší všechny příznivce tuzemské automobilky. Co vlastně nabízí stroj, který je faceliftem modelu RS 230? Posílená a modernizovaná verze si určitě najde obdivovatele.

LED technika na každém kroku

První, čím upoutá, jsou dělené hlavní světlomety. Tento krok vzbudil názorovou smršť, ale ve verzi RS 245 vypadá velmi dobře. I nárazník vozu má větší otvory pro přívod vzduchu, maska chladiče se pyšní černým rámečkem, což ladí i s dalšími detaily jako jsou například kryty vnějších zpětných zrcátek a také koncovka výfuku, takže celý vůz má jednotný look. Navíc světlomety využívají plnou LED techniku a také adaptivní funkci AFS. LED technika je u nového modelu samozřejmostí, najdete ji třeba u osvětlení registrační značky nebo u koncové svítilny. Změny najdete i uvnitř. Konkrétně jde o čalounění sedaček, výrobce opustil koncept hladké kůže, která nepříjemně klouzala. Perforovanou kůží je potom očalouněný volant. Součástí jsou samozřejmě asistenční a bezpečnostní systémy. Celkově je výbava vozu velice příjemně komfortní. Výhodou je, že se zde ve voze můžete také bez potíží připojit na internet.

Vyberte si převodovku

Jádrem vylepšení je ale pochopitelně hlavně silnější motor RS 245, a to přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI o síle 245 koní. Má točivý moment 370 Nm a to v otáčkách 1066-4300 min-1. Dosahuje maximální rychlosti 250 km v hodině. Zrychlení z nuly na 100 km dosáhne za 6,6 sekundy, u kombíku je to o setinu vteřiny déle, což jistě nikomu vadit nebude. Rozchod zadních kol je rozšířený o 38 mm. Pokud si připlatíte, můžete mít také adaptivní podvozek DCC. Vaší volbou může být, zda chcete šestistupňovou převodovku, nebo sedmistupňový dvouspojkový DSG. Nechybí také elektrohydraulicky ovládaný samosvorný diferenciál.