Nevíte si rady s výběrem klimatizace? Poradíme vám

Nevíte si rady s výběrem klimatizace? Poradíme vám

Klimatizace patří k nejvyužívanějším zařízením, které si domů nebo do kanceláře přinášíme. Většina lidí má zafixováno, že je to opatření snižující teplotu v interiéru, ale klimatizace opravdu nemá jenom ochlazující funkci. Její funkcí je také oteplovat vzduch v interiéru. Slouží čili i jako topení, které je navíc velice úsporné. 

Pokud zvažujete, že si právě klimatizaci do svého příbytku, respektive kanceláře zakoupíte, určitě vás možná až překvapí nabídka klimatizací na trhu. Už dávno není k sehnání jenom jeden typ klimatizace, ale dnes existuje celá řada druhů klimatizací. Jakou z nich si tedy vybrat?

Druhy klimatizací, které jsou na trhu k dostání

V současné době je nabídka klimatizací na trhu opravdu obrovská, jak již bylo nastíněno. Zakoupit lze mobilní klimatizace, také splitové klimatizace a dále multisplitové klimatizace. Jaké z nich jsou pro vás nejvhodnější?

Druhy klimatizací a jejich popis

Jak již bylo zmíněno, k zakoupení jsou dnes takzvané mobilní klimatizace. Jedná se o přenosné klimatizace, které jsou tak vhodné do chat, chalup nebo kanceláří. Hravě ochladí vzduch nejen v domácnosti, ale také v pronajatých nebo památkových budovách. Jejich hlavní předností jsou především nízké pořizovací náklady a také jejich snadná přemístitelnost. Velmi snadno se ovládají a hravě si je zprovozníte sami – není třeba zásad odborníka. 

Dalším druhem klimatizací jsou takzvané splitové klimatizace, které se skládají z vnitřní a venkovní jednotky. Hodí se proto do domácností nebo také do firem. Jejich hlavní předností je nízká hlučnost, dále také vysoký výkon a celá řada funkcí, jako je vytápění nebo ovládání klimatizace z telefonu. 

Co se týče splitových klimatizací, v tomto případě platí, že na venkovní jednotku je napojeno rovnou několik vnitřních jednotek. Je to tedy ideální volba do firem, které potřebují ochladit vícero místností. Jejich výhody jsou stejné jako v případě splitových klimatizací.