fotbal

Nenuďte se u moře, vyražte za fotbalem

Řadu mužů pobyty u moře za určitou dobu začnou nudit. Párkrát se vykoupou, zaplavou si až za bójky a co dál? Typicky ženské polehávání na pláži ji neskýtá žádnou zábavu. Chvíli si pohrají s dětmi, pokud už mají rodiny, ale jinak jsou nastaveni na akčnější dovolenou. Prostě koupání v moři s partnerkou nebo rovnou rodinou je pro ně spíš utrpením, než skutečnou dovolenou. Také patříte mezi podobné nespokojence? Pak vám určitě potěší zvěst, že dovolená se dá trávit i jinak?

Zajeďte si za kopanou

S partnerkou nebo manželkou klidně můžete uzavřít dohodu typu: Já s tebou a dětmi pojedu v létě na týden k moři a ty mně nech během roku týden na to, abych mohl strávit dovolenou se svými zálibami, kde se jak se patří, vyřádím. To je rozumný kompromis, na který inteligentní partnerka nebude mít určitě problém přistoupit. A jak strávit dovolenou jinak, lépe, akčněji? Pokud patříte mezi vášnivé fotbalové fanoušky a sníte o tom, že alespoň jednou v životě uvidíte svůj milovaný zahraniční tým na stadionu v akci, je odpověď úplně jednoduchá: vydejte se za fotbalem do ciziny.

Nezajímají vás památky? Nikdo vám to vyčítat nebude

Na organizovaném zájezdě za fotbalovými zápasy se budete cítit ve svém živlu. Potkáte se na nich se spoustou podobných nadšenců, jako jste vy. Pokud pravidelně sledujete anglickou Premiere League, nebo španělskou ligu, můžete zažít zápas přímo na vlastní kůži a ocitnout se ve fanouškovském kotli. Samozřejmě si můžete nakoupit klubové suvenýry a zkusit třeba u stadionu počkat i na svoji oblíbenou hvězdu. Tady se tedy nudit rozhodně nebudete. Pokud zbude chvíle času a chuť, můžete si dokonce zajít na krátkou procházku do města, kde se zápas koná. Povinné to ale rozhodně není, protože tenhle výlet je hlavně o fotbalu. Jestli vás památky nezajímají, nemusíte to nijak skrývat – tady vám to nikdo vyčítat nebude.