Největší mýty o Tyrannosaurovi Rexovi, aneb na chvíli do historie

Největší mýty o Tyranosaurovi Rexovi, aneb na chvíli do historie

Dinosauři jsou velice fascinující stvoření, o tom není pochyb ani sporu. Nedávno se dokonce objevilo embryo, které v sobě ukrývalo dospívajícího dinosaura. Takové objevy jsou velice vzácné. Stejně tak jsou vzácné objevy, které se týkají jednoho z nejhrůznějších druhů dinosaurů, který kdy obýval naši planetu. Je jím Tyranosaurus Rex, kolem kterého se točí celá spousta mýtů. Co konkrétního se povídá a není pravda? 

Jednalo se o největšího dinosaura vůbec 

Ne a ne. Pokud patříte mezi nadšence do dinosaurů, víte, že Rex sice budil respekt, na druhou stranu to nebylo kvůli jeho výšce. Nebyl největším dinosaurem a při pohledu na jiné druhy si jistě řeknete, že myslet si to bylo naprosto absurdní.  

Někteří jedinci mohli sice dorůst až do čtyřiceti metrů, mnozí však byli rádi, že dorostli sotva do dvaceti metrů. Svou tíhou i agresivitou si to však kompenzovali. 

Krátké přední končetiny byly naprosto k ničemu 

Když si Rexe představíte, určitě si vybavíte jeho velice krátké přední končetiny. Člověka hned napadne, že mu byly asi naprosto k ničemu. Vždyť s nimi nemohl nic udělat. Ve skutečnosti mu byly víc než nápomocné a byl za ně velice rád. I když byly poněkud zakrnělé a neměly ani ne metr, jednalo se o velice silné pracky, které si svou kořist dokázaly snadno udržet, ne-li mnohdy přidržet. 

I když lze paže Tyranosaura Rexe přirovnat k pažím dospělého muže, ve skutečnosti byly více jak třikrát silnější.  

Byl nadmíru rychlý 

Možná se to z mnoha filmových snímků zdá, ale Tyranosaurus Rex by opravdu nedokázal předběhnout profesionální atlety. Na to zkrátka neměl, nebyl tak rychlý. Byl spíše mohutný, což mu pohyb značně ztěžovalo. Nedejte tedy na všechno, co vidíte na filmech, ani Jeep, který v mnoha filmech předháněl, by pravděpodobně předběhnout nedokázal.  

Obecně byla rychlejší mláďata, jelikož nevážila tolik. Dospělý jedinec však dosahoval více jak pěti tun a s touto váhou se neběží snadno, tím si můžete být jistí.