Nejslavnější pěší poutě na světě. Po které se vydáte jako první?

Nejslavnější pěší poutě na světě. Po které se vydáte jako první?

Když máte volný víkend, přemýšlíte nad tím, co podniknete. Nemusíte sedět u televizních obrazovek, můžete vidět to, co jiní z vašeho okolí zatím neviděli. Například se můžete vydat po jedné z nejslavnějších pěších poutí na světě. Víte, jaké poutě se řadí k těm nejslavnějším?  

Málokdo ví, že na světě najdeme hromadu pěších poutí, z nichž jedna z nich je lepší než druhá. Lidé po nich chodí zejména proto, že hledají duševní očistu nebo klid, chtějí najít spirituální naplnění. Je to však i skvělý způsob, jak strávit svůj volný čas. Staňte se také jedním z poutníků a nechte se inspirovat ostatními poutníky, kteří se vydají společně s vámi na tu samou poutní cestu. Věřte, že po takové pouti se stanete jiným člověkem, změnit se však k lepšímu.  

Cesta Inků do Machu Picchu 

Vydejte se na posvátné místo zvané Machu Picchu a poznejte to, co vyznávali staří Inkové. Najednou splyňte s přírodou a buďte jedno. Na Machu Picchu vede cesta, o které se říká, že byla připravena přímo pro návštěvníky samotnými Inky. Pokud se rozhodnete tuto trasu zdolat, připravte se na třiačtyřicetikilometrovou trasu plnou náročné chůze. Zdejší terén je nerovný, odměnou však bude ztracené město Inků, které vám dá opět zcela jiný pohled na svět.  

Při cestě na Machu Picchu si však přivstaňte. Přístup ke stezce je velmi přísně kontrolován, povolení dostane jen pět set lidí, z toho dvě stovky jsou turisté.  

Světové dědictví Kumano Kodo 

Sice to není přímo jedna trasa, ale spíše řada cest, ale jedná se o světové dědictví UNESCO. Mluvíme tu o Kumano Kodo, které najdete v Japonsku. Kumano Kodo odkazuje na historické trasy, které vedou napříč poloostrovem Kii. Určená je nejen pro buddhisty, ale samozřejmě i pro ostatní. Na své si přijdou milovníci historie nebo ti, kteří milují turistiku.  

Do Rakouska za Via Maria pouť 

Putování po alpských dálkových pěších trasách můžete zažít i vy. Staňte se součástí týmu turistů a vydejte se po Via Maria pouti z bavorského Altöttingu do rakouského Mariazellu.