Nejpodivnější zimní sporty, které stojí za vyzkoušení

Nejpodivnější zimní sporty, které stojí za vyzkoušení

Zima nám začíná klepat na dveře, což znamená jediné – začínáme ze svých kůlen vytahovat zimní sportovní náčiní a těšíme se na to, až to zase pořádně rozjedeme na sněhu a ledu. Co byste ale řekli na to, kdybyste letos nechali stranou lyže a lední brusle? Roční období totiž nabízí daleko více sportovních možností. Už jste slyšeli o divných sportech, které jsou však tuze zábavné (a někdy také nebezpečné)? 

Cresta Run 

Například Britové stojí za zajímavým a poměrně podivným zimním sportem, kterému říkají Cresta Run. Jedná se o pro amatéra proveditelný sport, ovšem záleží na jeho míře opilosti. Sportovní aktivita byla založená skupinou podnapilých Britů už v roce 1870, jedná se tedy o takový oldschoolový sport. O čem ale pojednává nebo co je jeho principem? 

Účastníci hlavou napřed sjíždí ledový tobogán, kdy brzdit a zatáčet mohou jenom pomocí bot s hroty. Sjezd je poměrně dlouhý, často má víc jak jeden kilometr. A pozice při činnosti není zrovna pohodlná, někdy dokonce přijde i k pár zlomeninám.  

Snowsurfing 

Pokud vám během zimy chybí letní radovánky, nezoufejte. Partě podobných nadšenců do letních sportovních aktivit se totiž kdysi podařilo založit sport nový, který nazvali Snowsurfing. Vykonávat ho můžete kdekoliv, kde je sníh, jen si předtím zřiďte dobré pojištění.  

Jedná se o zimního bratra tradičního windsurfingu. Jen v tomto případě místo vln sjíždíte zamrzlá jezera, louky a kopce. Jízda je opravdu vysokorychlostní a lze při ní zkoušet nejrůznější freestylové triky. Který vyzkoušíte nejdříve? 

Wow Racing 

Stejně kvalitní pojištění si sjednejte i v případě, že máte zájem vyzkoušet Wow Racing. Jedná se pro amatéra o poměrně riskantní sport, který však vlije tolik adrenalinu do žil, že s ním nebudete chtít skoncovat.  

Jedná se o ježdění na wow pánvi po bobové dráze. Vyhráváte, pokud se vám podaří zajet co nejlepší čas.