Nejlepší knihy o seberozvoji, které si v roce 2022 přečíst

Nejlepší knihy o seberozvoji, které si v roce 2022 přečíst

Více číst a zároveň se seberozvinout. To je cíl nejednoho člověka, který tyto dvě činnosti během letošního roku trochu zanedbával. Nemusíte však docházet na motivační přednášky a do toho číst beletrii, rovnou sáhněte po takových knižních výtiscích, které vás budou automaticky posouvat vpřed. A že jich je!  

Atomové návyky pro vypěstování těch správných zvyků 

Za jednou stojí například James Clear, který učí své studenty takzvaným atomovým návykům. Kniha stejného názvu je určená všem, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého života a ušetřit si zároveň mnoho času. Vybudovat si dobré návyky nemusí být zdlouhavý, nepříjemný boj. Naopak existují jednoduché principy, jak toho dosáhnout. 

Nástroje titánů pro plnohodnotný každodenní život 

Tim Ferriss stojí také za vynikající knihou, která je plná rozhovorů s úspěšnými a inspirativními osobnostmi. Nástroje titánů jsou pomyslnou biblí a řadí se mezi nejlepší knihy, které kdy byly napsány v tomto odvětví.  

Kniha si klade za cíl ukázat člověku, jak lze dosáhnout úspěchu ve všech fázích lidského života čili jak po stránce zdraví, tak po stránce úspěchu i jak posílit chytrost zároveň. A právě tím se změní každodenní život. 

Mnich, který prodal své Ferrari 

Nesmíme zapomenout ani na geniální knihu nazvanou Mnich, který prodal své Ferrari. Ne, vy samozřejmě své auto prodávat nemusíte, ale je to velice hezká ukázka cesty, kterou se jeden muž dal a která mu přinesla potěšení. A paradoxně za tímto potěšením nic materiálního nebylo. 

Dalo by se říct, že kniha je takovým vyprávěním životní zkušenosti, která apeluje na to, že by se každý člověk měl vydat na cestu za tím opravdovým štěstím. Je sepsána do hezkého a čtivého příběhu, který bude mít každý člověk „přelouskán” během pár dnů.