Nejlepší hrady v Evropě. Navštivte je nejen v hlavní sezoně

Nejlepší hrady v Evropě. Navštivte je nejen v hlavní sezoně 

Turistických cílů, které můžete navštívit, je na tom světě celá spousta. Zatímco někoho to táhne spíše k tradičním přírodním krásám, jiný touží po trochu pohádkovějších místech. A co by to bylo za větší pohádková místa, kdyby se nejednalo o hrady nebo zámky. V případě, že se chcete vydat na některý z nich, vypíchli jsme to nejlepší, co Evropa ukrývá. Tak kde jste ještě nebyli? 

Brodick ve Skotsku 

V posledních letech je Skotsko velmi oblíbené. I když mluvíme o poměrně pochmurné destinaci, zdejší pamětihodnosti a historie najdou své fanoušky napříč generacemi. Mezi nejatraktivnější a také nejnavštěvovanější zámky a hrady zde patří Brodick – skotský hrad rozkládající se na ostrově Arran. Mluvíme o jedné z nejstarších pevností, jejíž kořeny sahají až do dob dávných Vikingů.  

Pevnost byla postavena anglickým vévodou z Hamiltonu a během několika staletí se proměnila na hrad, kde se nachází jedna z nejznámějších sbírek rododendronů.  

Bran v Rumunsku 

Četli jste knihu o záhadném Drákulovi? Prakticky každý zná tuto mýtickou postavu, která se však úzce spojuje s reálným hradem Bran. Nachází se v Rumunsku a i když hrabě Drákula je skutečně jen vymyšlenou postavou, je s hradem tak spjatý, že se sem sjíždí davy turistů. A vy můžete být jejich součástí. Hrad najdete za městem Bran a byl postaven už roku 1212. 

Frankenstein v Německu 

Za skvostnými hrady a zámky však můžete vyrazit také do sousedního Německa, konkrétně na hrad Frankenstein, který byl proslaven taktéž svými mýty a pověstmi. Hrad samotný má velmi bohatou historii a říká se o něm, že zde mýtický Frankenstein přece jenom ožívá. 

Windsor v Anglii 

A nebo se můžete vydat po stopách britské královské rodiny a navštívit sídlo Windsor, který velmi často obývala sama královna Alžběta II. Dokonce je možná i prohlídka zámku s kolejním městečkem, kde studovali oba princové William a Harry.