Nejcennější značky světa. Znáte některou z nich?

Nejcennější značky světa. Znáte některou z nich?

Lidé dnes mají různé cíle a sny, někteří třeba chtějí vymyslet a rozjet značku, která se jednoho dne zařadí k těm nejcennějším na světě. V současné době existuje žebříček těch nejcennějších značek a zároveň firem, k nimž se chce dostat nejedna zrovna rozkvétající firma. Pokud se zajímáte o svět byznysu, určitě víte, jaké značky se k těm nejcennějším řadí. A pokud se o svět byznysu nezajímáte, nechte se nyní do tohoto světa vtáhnout. Určitě budete zírat na to, jaké značky se v žebříčku vyskytují.  

Vybrali jsme několik nejcennějších značek světa, které možná znáte a možná taky ne. Věříme však, že námi vybrané značky ze seznamu určitě znáte a že se budete divit tomu, jak obrovské jsou.  

  • Nejcennější značky světa 
  • The Walt Disney Company se řadí jednoznačně k těm nejcennějším značkám na trhu. V nedávné době odkoupila tato společnost další filmové studio do svého portfolia, aktuální hodnota tedy vzrostla. Hodnota společnosti by měla být podle odhadů pětapadesát miliard dolarů.  
  • Mastercard je další firmou či značkou, která se řadí k těm nejcennějším na světě. Hodnota společnosti je kolem sedmdesáti miliard dolarů, opět společnost pochází ze Spojených států amerických.  
  • Coca-Cola patří také do seznamu. Hodnota firmy zaměřující se nejen na sladké nealkoholické nápoje stoupla stoupnula na skoro osmdesát miliard dolarů.  
  • Alibaba je internetový prodejce, zároveň se jedná o druhou nejrychleji rostoucí značku v celém seznamu nejcennějších značek světa. Nachází se dokonce mezi prvními deseti nejhodnotnějšími firmami, hodnota značky se odhaduje na 113 miliard dolarů.  
  • McDonald`s rozhodně nesmí v žebříčku chybět. Jedná se o vůbec největší světový řetězec s restauracemi s rychlými občerstvením. Hodnota se odhaduje na 126 miliard dolarů. Firmě velice pomáhá odbyt v zahraničí, výrazně se na zisku společnosti podílí německý a taky britský trh.