digitální technologie

Naučte se jazyk s digitálními technologiemi!

Současná doba je plná elektronických médií, virtuálních sítí a aplikací, které mají člověku usnadnit život. Po těchto vymoženostech je stále velká poptávka, tudíž jich na trhu najdete spoustu. Málokdy na ulici potkáte mladého člověka, který v ruce nedrží chytrý telefon. Díky komunikačním médiím a virtuálním sítím teď snáze navážeme kontakt s lidmi ze zahraničí. S těmi se ale potřebujeme nějak dorozumět.  Jak se rychle a efektivně naučit cizí jazyk a čím si pomoc v situaci, kdy nerozumíme, co nám druhý píše či říká? Odpověď je jednoduchá- s pomocí aplikace.

Překladače

Překladače si daly za úkol nahradit papírové slovníky, což se jim skvěle daří.  Novodobé překladače zvládnou překládat nahrané konverzace, rozpoznat jazyk, kterým řečník z nahrávky mluví a přeložit jej do češtiny či jiného zvoleného jazyka.

Stejně to funguje také naopak. Potřebujete-li odpovědět na zprávu, jednoduše zadáte text do pole překladače a ten vám ho přeloží do zvoleného jazyka. Budete-li potřebovat svou odpověď přímo říci, překladač vám přehraje její správné znění s perfektní výslovností a přízvukem.

Jedinou chybou, kterou tyto překladače mají je, že občas nezvládnou pochytit význam dané věty a přeloží vám požadovaný text slovo od slova. Pro jistotu tedy vaši aplikaci pro překlad nezatěžujte pranostikami, příslovími a slovními hříčkami, kterých zrovna v češtině najdete mnoho.

Zahoďte učebnice

V nabídce najdete také aplikace, které vás daný jazyk naučí interaktivní formou. Příkladem může být aplikace Duolingo, která vás skvěle naučí třeba anglicky. Na začátku prověří krátkým testem vaše dosavadní znalosti, a následně určí, co a na jaké úrovni se máte učit. Automaticky vám potom nabídne vhodné lekce. V každé lekci se naučíte základní fráze, často používaná slovíčka, gramatiku a vše na závěr procvičíte. Nemůžete se dokopat k učení? Tato aplikace vám na přání každý den zašle upozornění, že je čas se učit.

Na trhu je ale k dostání spousta dalších aplikací, které vás naučí různé jazyky, dokonce i znakovou řeč. Nutno dodat, že většina těchto aplikací je zadarmo. Tak neváhejte a začněte se vzdělávat také vy!