ojeté auto

Nákup ojetého auta

Chystáte se na nákup ojetého automobilu? Jistě si uvědomujete, že se nejedná o nejjednodušší záležitost, kterou doprovází procházení různých nabídek, hledání auta v ideálním stavu a za příznivou cenu, dohoda s prodejcem a všudypřítomné obavy související s vaším rozhodnutím… Chcete nákup ojetého auta hravě zvládnout a těšit se z nového miláčka? Pak je tento článek určen právě pro vás!

Jaké auto vlastně chci?

Výběru a koupi ojetého vozu by měla předcházet základní otázka: „Jaké auto vlastně chci?“ Vyhraďte si tedy čas a pečlivě přemýšlejte o tom, jaký automobil vlastně potřebujete.  K zodpovězení této otázky je zapotřebí vědět, k čemu vám vůz bude sloužit. Budete jezdit na obchodní cesty? Budete v něm přepravovat členy rodiny? Potřebujete, aby bylo auto schopné zvládat také náročný terén?  Zodpovězte si tedy tyto otázky a získáte jasnější představu o tom, jak má váš nově zakoupený vůz vypadat.

Dále se zamyslete, pro jakou motorizaci auta se rozhodnete. Diesel nebo Benzin? Tato otázka již vedla k mnoha sporům, jak mezi lajky, tak mezi odborníky z oboru. Pokud najezdíte více než třicet tisíc kilometrů ročně, mohla by se vám volba dieselu vskutku vyplatit.

Kde automobil koupit

Možná se sami sebe tážete, kde ojetinu koupit. Chcete-li si pořídit mladší než desetiletou káru, navštivte bazary nebo autorizované prodejce. Budou mít skvělý přehled a nabídku. Pokud toužíte po starším voze, navštivte webovou inzerci, kde nabízejí auta konkrétní vlastníci, ti totiž tyto starší kousky nabízejí častěji a mnohdy levněji.

Prohlídka a zkušební jízda

Máte vybráno a chystáte se převzít automobil? Nezapomeňte na důkladnou prohlídku auta a zkušební jízdu. Právě tyto kroky vám mohou prozradit důležité informace stavu auta.

Pokud si nevíte rady, přiberte s sebou na prohlídku také někoho, kdo automobilům lépe rozumí, vyhnete se tak nevýhodné koupi, ze které byste byli velmi zklamaní.