Na dovolenou do Portugalska aneb tipy na nejlepší místa

Na dovolenou do Portugalska aneb tipy na nejlepší místa

Chystáte se na dovolenou do Portugalska, ale stále si nejste jistí tím, jaká místa stojí za navštívení, na jaká konkrétní místa se vydat? Pokud si stále nejste jistí tím, kam se vydat konkrétně, přinášíme vám několik tipů, z nichž si třeba vyberete. Přece jen je Portugalsko jedna obrovská země, kde je mnoho míst vhodných k trávení letní dovolené, chápeme, že je těžké si vybrat jedno místo, kde letošní letní dovolenou prožijete. Nechte se tedy inspirovat a vydejte se do nějaké portugalské destinace, která je pro letní dovolenou jako stvořená.  

Lisabon 

Pokud jste milovníkem hradů a zámků, rozhodně musíte strávit dovolenou v Lisabonu. Lisabon je unikátní právě svými hradbami a hrady, zdejší dominantou je Hrad svatého Jiří, který najdete v lisabonské čtvrti Alfama. Lisabon vás navíc očaruje svými barvami. Nejen budovy jsou zde nádherně barevné, ale také tramvaje tu jsou kanárkově žluté. Oslní vás i zdejší obyvatelstvo, většina lidí postává jen tak mezi starými domy a ulicemi s pitím v ruce, povídají si nebo něco slaví.  

Algarve 

Prázdninovou destinací je také destinace zvaná Algarve. Algarve je unikátní prázdninová destinace, která se nachází na slunném jihu Portugalska. Dokonce se sem můžete dostat z Lisabonu vlakem nebo autobusem, trvá to jen pár hodin. V této destinaci vás uchvátí třeba mnoho skalních útvarů nebo také mořské jeskyně. Jsou zde taky skvělé podmínky pro surfování, proto se sem opravdu vydejte, pokud máte chuť.  

Madeira 

Když do Portugalska, tak do Madeiry. To si řekne mnoho lidí. Madeira je asi nejznámější destinace Portugalska, také se jí často přezdívá “Ostrov věčného jara”. Na první pohled se jedná o naprostý poklad či klenot celého Portugalska. Ať už sem zavítáte v jakémkoli ročním období, díky jarním teplotám si budete připadat jako na jaře, kdy všechno voní a rozkvétá. Zajeďte si sem v době, kdy se zde konají slavnosti. Zážitkem bude jistě slavnost květin nebo slavnost vína, případně karneval je také nezapomenutelný.