Michelle Mone

Michelle Mone – prostý nápad jí změnil život

Podnikání si v dnešní době vybudovalo jakousi popularitu. V současnosti totiž podniká kdekdo. Mnoho lidí vidí v této cestě jakýsi smysl jejich životů, protože doposud byl jejich svět jen o zaměstnání a o věčné únavě. Být svým pánem je lákalo o něco více. Podnikatelské vize jsou ale jeden velký risk. Vždy přece hrozí vyhoření. Ovšem stačí jen jeden nápad a může se vám obrátit život úplně naruby. Musíte být také ve správný čas na správném místě. Taky musí vaši potencionální zákazníci vás produkt ocenit a koupit. Bez nich byste přeci k penězům nikdy nepřišli.

Nápad s podprsenkou

Své o tom ví i krásná blondýnka Michelle Mone. Kvůli brzkému otěhotnění musela ukončit svou ranou kariéru modelky a byla nucena odejít na mateřskou dovolenou. Ovšem ta nepohodlnost a věčné ohlížení se na finance ji nebavilo. Chtěla víc. Rozhodla se proto, že dobije převážně ženský svět, a to s podprsenkami.

Nápad silikonové podprsenky ji napadl ve chvíli, kdy se na zábavě cítila v té své nepohodlně. Pociťovala neustálé štípání, což jí značně znepříjemnilo její zážitek z onoho večera. Rozhodla se tedy s tímto problémem něco udělat. Jistě není jediná žena, která se něčím podobným trápí.

Po průzkumech trhu a především po prozkoumání samotného materiálu se rozhodla založit firmu Ultimo. Díky získání licence firma vznikla bez problémů, a tak se mohla pustit do dalších záležitostí ve společnosti.

Její inovace přinesla nejen hromadu peněz, ale také spoustu ocenění. Nejdříve jí byl v únoru udělen tzv. Řád britského impéria, a to za velký příspěvek do britského podnikání. Nejednalo se ovšem o první takový úspěch. Byl jí udělen dokonce i doživotní titul baronky Mone.

Za celou touto slávou a penězi ale stojí velká dřina. Začátky přeci nebývají lehké a ani tento příběh nebyl výjimkou. V prvním roce podnikání její distributor utekl s takřka dvěma miliony liber. Mone měla opravdu kousek k nervovému zhroucení. O několik let později ji přepadli ve své kanceláři a málem na následky napadení zemřela. Dosud nerealizované prototypy pak zmizely v útočníkově autě. Aby toho nebylo málo, na Štědrý den ji manžel opustil. Ovšem šla dál a došla až na samý vrchol. Nevzdala to.