Marilyn Monroe

Marilyn Monroe – krása plná tajemství

Každá žena by chtěla být jako ona – jako proslulá lamačka srdcí Marilyn Monroe. Její krása neznala mezí, i když se nejednalo o vyzáblou ženu. Její sexappeal ji kdekdo záviděl. I nyní touží po její kráse nespočet dívek. Z jejich myšlenek žije spousta žen.

Nezaujala ale jen ženy. Stala se především i ikonou krásy mnoha mužů. Kdejaký by se pro ni rozkrájel a i v současné době ji pozval na retro večeři přesně v jejím stylu. O mužích vždy tvrdila, že jsou jako koberec. Pokud je dobře položíte, můžete po nich šlapat celý život. I když měla tento „odmítavější“ postoj, měla k nim velmi blízko. Svou slávu si ale nezískala jen tak. Jednalo jen o řádnou dávku štěstí. Byla jen na správném místě ve správný čas.

Sláva je jako kaviár. Pokud ho jíte často, už ho znáte.

Z počátku to vše začalo velkým odhodláním a touhou si jít za svým snem. Takto by to měl udělat každý, kdo touží po něčem, čeho by chtěl jednou dosáhnout. Vše je o prvotním rozhodnutí. I ona se rozhodla a svůj příběh započala pouze malými rolemi v bezvýznamných divadlech. Jak si ale takto malá herečka mohla podmanit celý Hollywood?

Jednalo se pouze o vytrvalost. Brala všechny role, které jí přišly pod ruku. Postupně se propracovala až k těm nejlepším režisérům a filmový svět jí najednou ležel u nohou. Zdá se to být jako pohádka, ale samozřejmě i její příběh v sobě nese různá úskalí. Ta se skrývala v mileneckých avantýrách a vedla až k osobní krizi. Rychlý vzrůst měl ale i rychlý spád, a to ten nejhorší možný scénář, o němž se jí nemohlo ani zdát. Spadla do propasti, ze které se najednou nemohla vyhrabat zpět. Nejlepšími přáteli jí byl alkohol a prášky. Smrt na počátku šedesátých je tajemstvím, po jehož rozluštění nejspíše už nikdo nikdy nebude pátrat. To, co zanechala, je ovšem tak velké, že přežije ještě několik generací. Ještě řada žen bude obdivovat krásu a řada mužů ji bude milovat pro nesmrtelný úsměv. Svými myšlenkami doslova pohltí svět ve chvíli, kdy si všichni snílci uvědomí, že na všechno, co stojí za to mít, se vyplatí si počkat.