Lysá hora

Lysá hora – to je, panečku, krása Beskyd!

Jaro je tady, což znamená, že už je i léto v našich patách. Mnoho lidí začíná uvažovat, kam se letos vydá na dovolenou. V současné době se stává více a více populární zejména horolezectví a turistika, a tak se není čemu divit, když místo moře a odpočinku vítězí především česká turistická klasika. Vždyť u nás je tolik míst, kam se dá na skvělé túry vyjít! Navíc horských oblastí je u nás taktéž naprosto velké množství, a tak si přijdou na své i ti, kteří si dovolenou představují na vrcholcích hor. Když však volíte svou dovolenou, dbáte také na vybavení, které si na ni musíte pořídit. U těchto aktivit je nutností velký batoh, který má silné popruhy a bederní pás. Bohužel se nejedná o příliš levné záležitosti. Navíc budete potřebovat kvalitní oblečení a také pevnou obuv, protože ta je základem spokojené a bezbolestné trasy. Pokud máte vybavení pokoupeno, už si stačí sehnat pouze ubytování, pokud nechcete spát pod širým nebem. Pro mnohé je to velmi atraktivní řešení, ale pro většinu je spaní pod stanem nepohodlné a ne zrovna něco, po čem by na dovolené toužili. Zaměříte se tedy na ubytování na chatě a zamíříte do oblíbené destinace.

Jednou z těch nejoblíbenějších jsou právě Beskydy

Pakliže opravdu patříte k nadšencům turistiky a horolezectví, jednoznačně vás nadchne oblast Beskyd. Příroda je tak krásná a tak relaxační, že vám ani nevadí bolest, která přijde na druhý den, protože jste ušli nespočet kilometrů. Pro vás je důležité, že dýcháte čerstvý vzduch. Ten vás naprosto motivuje a dodává vám pocit odpočinku. A právě taková by dovolená měla být – o odpočinku nebo ne?

V Beskydech si na své přijdou i milovníci piva. Beskydský pivovárek je jedničkou ve svém oboru, a tak se není čemu divit, když každoročně vítá velké spousty návštěvníků. Buďte letos i vy mezi nimi a navštivte Beskydy – tu krásnou oblast plnou nevšední přírody.