Léto v autě: Lowcost dovolená nebo nejlepší prázdniny

Léto v autě: Lowcost dovolená nebo nejlepší prázdniny

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Češi objevili kouzlo obytňáků a půjčovny beznadějně praskají ve švech. Pokud jste i vy chtěli strávit léto v obytce a nedostatek vozů vám zhatil prázdninové plány, nezoufejte. Máme pro vás jednoduché řešení – obytná vestavba do auta

Co je vlastně obytná vestavba do auta a jak ji vybrat?

Jedná se vlastně o systém hliníkových konstrukcí, jejichž montáž vám nezabere víc než pár minut a z jakéhokoliv vozu vykouzlí luxusní hotel. Pokud nejste techničtí mágové, nevadí. Vestavba je typizovaná dle značky vozidla a tu správnou vyberete jen na pár kliknutí online nebo se můžete poradit se zkušeným prodejcem. V případě, že máte větší osobní vůz nebo SUV, určitě zvažte, zdali by nestálo umístit stan na střechu auta.

Kuchyně jak z michellinské restaurace

Obytná vestavba by měla být především praktická, a proto při jejím výběru zohledněte vše, co potřebujete k vysněné dovolené. Určitě se shodneme, že prožitek z dovolené ještě více podtrhují gastronomické zážitky. Vestavba zahrnuje i plnohodnotnou kuchyň, takže si rozhodně s sebou na dovolenou nezapomeňte přibalit i své kulinářské dovednosti. Plynový vařič, vodovodní baterie a 12V čerpadlo, to vše může být součástí i vašeho vozu.

Uskladnění vestavby mimo sezonu

Pokud máte pocit, že by se soused mohl domnívat, že v autě bydlíte a nechcete vestavbu využívat celoročně, nevadí. Rozmontovat vestavbu vám zabere jen několik málo minut. Hliníková konstrukce vyniká svou nízkou hmotností, tudíž je manipulace s konstrukcí opravdu hračka. Jednotlivé části vestavby jsou velice snadno uskladnitelné.

Jak je to se servisem?

Při pořízení vestavby doporučujeme zvolit prodejce, který nabízí i pozáruční servis. Velkou výhodou je, že má veškeré technické údaje o konstrukci a zároveň by vám měl nabídnout i individuální řešení problému s vestavbou.  Takže pokud jste doposud váhali, tak teď již vysněné dovolené nic nebrání. Šťastnou cestu!